Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=10&t=19506
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Lemon [ 01.11.2014 19:51 ]
Viestin otsikko:  ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

ACryn Turun alueen marraskuun aluemiitti on poikkeuksellisesti S/S Borean a´la carte Kotkassa, http://www.msborea.fi/www/ala-carte-kotka, jossa meillä on luvassa kahvin lisäksi vähän muutakin. Laiva on Turussa Aurajoessa, tarkempi osoite on Linnankatu 72, 20100 Turku. Aika on kuitenkin se sama eli 27.11. klo 18 alkaen. Sitovat ilmoittautumiset viimeistään 13.11 joko vastauksena tähän, yv:nä, s-postilla tai ihan millä tavoin tahansa, sillä ravintola haluaa tietää viimeistään 20.11 osallistujien määrän ja mahdolliset erikoisruokavaliot. Acryn Turun jaos tarjoaa illan. Tämä on jäsenetu ja siten tarkoitettu vain jäsenille perheineen.
Tervetuloa Borealle viettämään vuoden viimeistä aluemiittiä ja nauttimaan hyvästä ruoasta ja seurasta.

Menu
Hedelmäistä vihersalaattia
Fetasalaattia
Laivan salaatinkastiketta

Uunissa paistettua porsaanulkofilettä ja pippurikastiketta
Kermaperunoita
Uunijuureksia

Leipää, voita ja levitettä
Kotikalja, maito ja vesi

Kahvi/tee
Pikku makea

Kirjoittaja:  Lemon [ 10.11.2014 20:51 ]
Viestin otsikko:  Re: ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

Menemme Borealle ennakkoilmoituksen mukaan, aika ja paikka on kuten olen ilmoittanut aiemmin, mutta ilmoittautua voi vielä 19.11. Vielä mahtuu mukaan.
Tervetuloa nauttimaan hyvästä ruoasta ja hyvästä seurasta. ACry tarjoaa jäsenilleen ja jäsenten perheenjäsenille illan ja ruoan kiitokseksi kuluneesta vuodesta.
Kerro mukaantulostasi ja myös mahdollisista ruoka-allergioista.

-liisa
liisa.hyvarinen@citroenkerho.fi

Kirjoittaja:  mertsi [ 19.11.2014 21:25 ]
Viestin otsikko:  Re: ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

Tulen paikalle

Kirjoittaja:  sitikkaporo [ 19.11.2014 22:32 ]
Viestin otsikko:  Re: ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

Lievä off-topic: jos joku olosuhteista tms johtuen jäämään Borealle yöksi, ota hytti mieluummin vähän ylemmiltä kansilta. Alimmalla (silloin ainoa jossa oli tilaa) kannella olevassa hytissä oli hieman hankala nukkua kun yölläkin 3-5 minuutin välein muutaman metrin päässä pärähti käyntiin ihan riittävän kokoinen kompressori.. :mrgreen:

Kirjoittaja:  jptcool [ 27.11.2014 22:16 ]
Viestin otsikko:  Re: ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

Söin itseni siaksi, jos siinä nyt mitään muutosta entiseen olomuotoon tuli mutta seura oli
hyvää ja sitä oli riittävästi. Kiitos omasta ja vaimon puolesta järjestyksenpitäjille.

Kirjoittaja:  ukinurpa [ 27.11.2014 22:22 ]
Viestin otsikko:  Re: ACry Turun miitti 27.11. s/s Borealla

Kiitos myös täältä. Oli mukavaa nähdä tuttuja ja rupatella mukavia. :D

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/