Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=10&t=5772
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Karhula [ 09.09.2010 19:05 ]
Viestin otsikko:  Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

Moi!

Kesä alkaa olla lopuillaan ja syyskuun toinen tiistai lähestyy.

Viime keväällä tapaamisissa oli porukkaa vähänlaisesti, enkä itsekään aina päässyt paikalle. :oops:

Kysymykset kuuluvatkin:

a) Käykö ti 13.9. klo 18 tapaamisajaksi vai olisiko jokin muu ajankohta parempi? Onko tiistai ylipäätään huono päivä?
b) Missä tavattaisiin? Tapasimme Sepän kievarissa keväällä ja talvella, mutta se menee normaalisti kiinni klo 18 ja ymmärrän hyvin, ettei parin henkilön takia kannata pitää putiikkia auki. Muita vaihtoehtoja ovat sitten huoltoasemat (esim. Mikkelissä Mannerheimintien St1 (entinen Esso) http://www.tiikerishop.fi/, Rinnekulma (entinen Nesteen huoltoasema), Neste Juvantie http://www.nestemikkeli.fi/, ABC Tuukkala http://www.abcasemat.fi/verkosto/liiken ... at/mikkeli). Mietin Ramin konditoriaakin, mutta vain Akselin kahvila on auki klo 20 asti ja siinä jäisivät autot aika kauas taustalle.

Heittäkää ehdotuksia. Lähes kaikki paikat tuntuvat menevän kiinni klo 18 - eikä kokoontumisen välttämättä tarvitse olla Mikkelin keskustassa. Sepän kievari oli sinänsä ihan hyvä paikka, mutta menee normaalisti kiinni klo 18.

Syysterveisin
Mikko

Kirjoittaja:  Karhula [ 09.09.2010 19:28 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

Moi!

Siis mahdollinen tapaaminen olisi tiistaina 14.9. klo 18.

Terv. Mikko

Kirjoittaja:  Juuso [ 09.09.2010 21:11 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

Joo, se on vähäväkistä välillä ollut tuo e-savolaisten kokoontuminen, etten sanoisi turhauttavaa.

Kyllä se Akselin kahvila voisi ihan hyvä olla, ajettaisiin autot yläparkkikselle, siellä ei iltaisin ole juuri ketään eikä näin ollen olisi vaaraa, että joku foordimies alkaa pilkata meidän vaunuja! Ja myöhemmin syssyllä voitaisiin ajaa uuteen ja upeaan toriparkkiin, voitaisiin pistää sinne vaikka piknikit pystyyn, syödä omia eväitä ja jauhaa potaskaa viimalta, sateelta ja pakkaselta turvassa! 8-)

Tässä samalla ehdotan boikottia ABC:lle. :twisted:

Kirjoittaja:  niko5 [ 10.09.2010 11:56 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

mitäs kaikkee työ ootte näissä tapaamisissa puuhailleet? en oo ennen tapaamisissa käynyt, mut nytten vois tulla vaikka käymään kun ei tuonne mikkeliin ole kuin 50km ja sattuu olemaan aamuvuoro viikko töissäkin.

Kirjoittaja:  Ralle [ 10.09.2010 13:21 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

Yleisin ongelma itsellä on noiden kokoontumisten takia se oli sitten päijät-häme tai jokin muu, että työ estää ehtimästä noihin kun on duunissa klo 18 :(
Tuonnekkin Mikkelin suuntaan olis ihan kiva ajella mutta kun on kello 19 kun sinne ehtii :oops:

Kirjoittaja:  Karhula [ 11.09.2010 02:21 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

Ramin konditoriaa Akselissa kannatettu. http://www.raminkonditoria.fi/kahvilat.htm Tarjolla hyvää kahvia ja teetä ja palkittuja leivonnaisia ja suolapalaa. Asiakaspaikkojakin on vähintään riittävästi.

Tapaamisissa ollaan autojen lisäksi puhuttu maailman menosta yleensä ja vain vaihdettu kuulumisia. Siis yleensä sitä mitä ihmiset muutenkin tekevät, kun tapaavat - pääpaino vain on enemmän Citroën-merkkisissä kulkupeleissä. Perinteisesti ollaan aloitettu klo 18 nurkilla. Ramin konditoria menee kiinni klo 20, joten siihen mennessä pitänee lopetella. Jos vain porukkaa on paikalla ja juttu luistaa, niin klo 19 ollaan vielä paikalla, mutta sitä on aina hankala ennustaa.

Tervetuloa!

Kirjoittaja:  niko5 [ 11.09.2010 22:44 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

kyllähän tuolla vois tulla vaikka käymään, pääsis citroen harrastajien piiriin :)

Kirjoittaja:  Karhula [ 14.09.2010 00:56 ]
Viestin otsikko:  Re: Kysely: ACry Etelä-Savon tapaaminen

OK. Ramin konditoria kauppakeskus Akselissa on siis tapaamispaikka ti 14.9. klo 18. Mitään pöytää sieltä ei ole varattu. Eiköhän sieltä tilaa löydy.

En valitettavasti pääse itsekään paikalle. :oops: Tuli pakollisia sukuvelvollisuuksia, joita ei voi(ne) siirtää.

Onko muuten mitään sitä vastaan, jos siirretään ensi kuusta alkaen kokoontuminen keskiviikolle? Analysoin kalenteriani ja jostakin mystisestä syystä keskiviikko näyttää viikon vapaimmalta päivältä.

Terv. Mikko

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/