Jay Leno esittelee ylivoimaista muistiaan autoasioissa. Vaikka minäkin jostain jotakin tiedän näissä autohommissa, kyllä Leno on ylivoimainen. En tunne toista kaveria joka pystyisi vastaavalla tavalla nykäisemään muististaan faktaa.
https://www.youtube.com/watch?v=Fo834tEt1O4Jay kertoo muunmuassa, miksi neekerit eivät koskaan käyttäneet ilmanraikastimia autoissaan, sekä miksi Corona ei häntä kiinnosta. Selviää myös millä tavalla Hitler osallistui kuplan suunnitteluun.
Tulee myös selväksi, että Henry Ford ei suinkaan ole autonvalmistuslinjaston "keksijä" tai ensimmäinen toteuttaja, kuten yleisesti luullaan.
Jay tietää, ja melkoinen osa tätä tietoa ei ole netissä, tai on väärin netissä! Netti ei ole jumala!