Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

GS:stä kiinnostuneita?
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=12&t=15530
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  gs-pallas [ 23.07.2013 23:11 ]
Viestin otsikko:  GS:stä kiinnostuneita?

Tämä ehkä kuuluisi myyntipuolelle, mutta haluan samalla tiedustella yleistä gs -tilannetta niin olkoot täällä.

Eli kyseessä -79 gs-pallas, kertaalleen aikoinaan elvytetty ruosterutosta, 2005 jätetty kuivaan talliin lepäämään.
Aamulla kävin taas vuotuisen koekäytön tekemässä (hyvin kävi ja kukkui) ja tuli mieleen, että olisiko jollakin suurempi tarve geesulle kuin minulla. Eli vieläkö jonkun vannoutuneen harrastelijan tallissa on tilaa yhdelle pikkukissalle? Jousipallot tuntui aika tyhjiltä, mutta muuten tuo saattaisi mennä leimastakin läpi ihan suoraan. Sytytys on kärjetön, käynti tasaista, hydrauliikka toimii jne. Erikoisuutena kauko-ohjattu keskuslukitus. Kenties ainoa maailmassa?
Kerron kunnosta tarkemmin jos jotakin kiinnostaa. Sen verran harvassa on gs-kuskit, ettei ihan turhaan viitsi romaania kirjoitella..

Kirjoittaja:  vinosilmä [ 24.07.2013 23:49 ]
Viestin otsikko:  Re: GS:stä kiinnostuneita?

niin, varmaan on kiinnostuneita.....hintaa tai vaihtomahdollisuutta? itellä ollut aikanaan muutama GSA- pallas, kiva peli, sellasta on vieläkin ikävä, on erittäin mukava ajaa, tosin öljyn käry on aina, mutta se ei haittaa tosiharrastajaa, kertoile toiveistasi

Kirjoittaja:  Akaile [ 26.07.2013 09:12 ]
Viestin otsikko:  Re: GS:stä kiinnostuneita?

Öljynkäryn saa loppumaan, kun asentaa paluuputket viton-kumien ja silikoonin kera, venttiilikopat Hylomarilla liimaamalla, vaihtaa nokka-akseleiden stefat ja keinuvipujen kiinnityspulttien tiivisteet :lol: :lol: Helppoa kuin heinänteko heinäkuussa :lol:

Kirjoittaja:  Cikatti [ 26.07.2013 11:53 ]
Viestin otsikko:  Re: GS:stä kiinnostuneita?

No hei, venakopan kannet voi lattiaa mytös VITONista, tosin se matto josta se leikataan maksaa 1000 eur/neliömetri :lol:

Mäkin voisin haluta, Pallas-malli on on ihan must. Saako kuvia näytille?

Kirjoittaja:  gs-pallas [ 27.07.2013 08:38 ]
Viestin otsikko:  Re: GS:stä kiinnostuneita?

Tein myyntipuolelle oman ilmoituksen, sieltä löytyy myös kuvia. Paluuputket ja venakopat tiivistetty, vuotoa jossain muualla.

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/