Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Ilmatyyny-Citroen on maailman ykkönen
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=12&t=20624
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Scrat [ 08.04.2015 15:52 ]
Viestin otsikko:  Ilmatyyny-Citroen on maailman ykkönen

http://www.iltalehti.fi/autot/2015040819479596_au.shtml

Scrat

Kirjoittaja:  JUKE [ 08.04.2015 17:05 ]
Viestin otsikko:  Re: Ilmatyyny-Citroen on maailman ykkönen

Ihan hyvä,eikä pelkästään muotoillaan kyllä siinä ajettavuuskin on kohillaan ajoin pitkänäperjantaina 490km yhtäsoittoa pysähtymään kertaakaan tauolle.

Kirjoittaja:  Dsharrastelija [ 08.04.2015 20:45 ]
Viestin otsikko:  Re: Ilmatyyny-Citroen on maailman ykkönen

Ai jaa, mä olinkin pähkäillyt noitten oviin liimattujen tarjottimien tarkoitusta, ne ei olekkaan näköjään piknik hommia varten, vaan uintihommissa kätevämpiä, kun kerta ovay ilmatäytteiset.
:lol: :lol:

Kirjoittaja:  2cv-Olli [ 10.04.2015 01:32 ]
Viestin otsikko:  Re: Ilmatyyny-Citroen on maailman ykkönen

Scrat kirjoitti:
http://www.iltalehti.fi/autot/2015040819479596_au.shtml


Samaisesta linkistä löytyi IL:n "uutisena" rengaskauppiaan kevätaikaan sopiva myynninedistämispuhe: "Talvirenkaiden vesiliirtoriski on suurempi kuin kesärenkaiden. Hyvä kesärengas pitää märällä tienpinnalla ja kaarreajossa. Jos ajaa kesällä talvirenkaalla kaarteeseen kovaa, rysähtää todennäköisesti ojaan"

Tällä etelärannikolla pitäisi talvirenkaat tuon mukaan kieltää kokonaan. Tiet kun olivat viime talvenakin paria päivää lukuunottamatta pääasiassa märkiä tai sulana kuitenkin. Kumma, etteivät täkäläiset autoilijat ymmärrä talvirenkaiden vaarallisuutta. Valtaosalla kun nastat rapisevat edelleenkin alla, vaikka vesiliirtoriskillä on ajettu jo yli puoli vuotta.

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/