Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

av vahvistin sony str dn 1060
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=12&t=22295
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  jean-michel [ 27.11.2015 00:02 ]
Viestin otsikko:  av vahvistin sony str dn 1060

Koskapa arvoisa patongin väki tietää melkein kaikesta kaiken, niin nyt voisi avautua otsikon av laitteesta ja ylipäätään siitä mihin tämän päivän av vahvareissa pitäisi kiinnittää huomiota.

Liitäntöjä on tarpeeksi. mUlla on 4-5 hdmi laitetta, tossa on 6 liitäntää.
4 k menee läpi. Se on hyvä, vaikka vielä ei ole tarvetta, todennäköisesti seuraavan 15 vuoden aikan tulee.
dlna ja air play tuki on.
Grammarin myin kengurulle, joten esivahvistimen puute ei haittaa.

Gigantissa 399 eur. Mitä sanoo raati?

Mulla on 6x audio pro kaksitie *ämyrit* joten hifistä ei ole kysymys.

Kirjoittaja:  Pasis [ 27.11.2015 10:53 ]
Viestin otsikko:  Re: av vahvistin sony str dn 1060

Gigantissahan on 30 pv:n palautusoikeus, joten jos ei täältä tietoa löydy, voithan kokeilla onko se tarpeitasi vastaava laite.

Usein on vaikea tietää, vastaako tuote odotuksia, ellei sitä kokeile itse. Siksi tarjoamme tuotteillemme 30 päivän vaihto- ja palautusoikeuden* (toimituspäivästä laskien). Voit palauttaa tuotteen, vaikka olisit avannut myyntipakkauksen ja käyttänyt laitetta. Tuote tulee palauttaa ehjänä kaikkine tarvikkeineen, mutta tuotteen ei tarvitse olla alkuperäisessä myyntipakkauksessa.

*Palautusoikeus ei koske palveluita joiden toimitus on jo aloitettu tai sinetöityä, mutta avattua/rekisteröityä ohjelmistoa, peliä, liittymää, elokuvaa tai ääni- tai kuvatallennetta.

Kirjoittaja:  Xantippa [ 27.11.2015 18:10 ]
Viestin otsikko:  Re: av vahvistin sony str dn 1060

Aika kevyttä hifiä (10kg) ja suppeat liitännät. Ilmeisesti hieman rajoittuneet 4K-ominaisuudet ainakin väriavaruuden osalta jos PC lähteenä. Mut jos se täyttää sun tarpeet niin mikäettei, silloinhan on kyseessä onnistunut ostos. ;)

Edellinen av-viritinvahvistin oli Sony eikä siinä ollut suuremmin valittamista. Loppui vaan hdmi-liitännät kesken ja huonekorjausta ei ollut joten päivittyi sittemmin Onkyoksi.

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/