Eivät kai ne kaulaa heti katkaise ja jos katkaisevat, niin velottavat siitä vielä rahaakin.
Täyttääkö muut kuin Woikoski asiakkaan pulloihin, niillä googlen mälimuistista löytyy tiedote:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=fi"
150 bar asiakaspullojen täyttö Woikoskella päättyy 31.12.2018
150 bar asiakaspullojen täyttö Woikoskella päättyy 31.12.2018
Woikosken kaasupullojen täyttölinjastojen tekniikka on kehittynyt viime vuosina niin, ettei se tue enää 150 bar asiakaspullojen täyttöjä, joten karsimme pullot valikoimastamme ja tarjoamme vaihtoehtoisesti asiakkaillemme vaihdon 200 bar vuokrapulloon tai 200 bar asiakaspulloon oheisen taulukon mukaan."
Toimiikohan tuo cache-linkki, siellä on hinnasto vaihdosta vuokrapulloon tai 200 bar asiakaspulloon, jossa hintaan vaikuttaa pullon katsastusaika, lieneeköhän enää voimassa?, mutta voi kysyä, jos linkki ei toimi, niin yhteystietoina oli:
150 bar pullon hävitys
Vanhat pullot poistetaan käytöstä. Pullon voi palauttaa ongelmajätteenä metallinkeräykseen tai Woikoskelle, jossa työturvallisuussyistä pullot lähetetään katsastuksen käsiteltäväksi ennen hävitystä. 150 bar pullon hävityksestä Woikoski perii 60€ (sis. alv) käsittelymaksun
Lisätietoja antaa Päivi Lanki,
paivi.lanki@woikoski.fi/0407151436
... jaa, mutta löytyykö jotain villejä ja vapaita täyttäjia, esim:
https://www.tori.fi/pohjois-pohjanmaa/2 ... 179720.htmKatsastuksen joutuu silti tekemään, jos mennyt vanhaksi