Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Rallimaista pikahuoltoa Citroën-autoilijoille
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=12&t=6309
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Visa-mies [ 30.10.2010 12:27 ]
Viestin otsikko:  Rallimaista pikahuoltoa Citroën-autoilijoille

Nyt voi itsekin päästä kokemaan mitä on olla rallitähti. Ei muuta kuin kypärä ja ajohaalarit päällä öljynvaihtoon. :P

Citroën on esitellyt uuden Citroën Service Racing -huoltokonseptin. Uusi palvelu on kehitetty Citroën Racing -rallitiimin teknikkojen kokemuksen pohjalta: asiakkaan auto huolletaan alle tunnissa. Ensivaiheessa uutta konseptia ryhdytään soveltamaan Ranskassa toimivien Citroën-huoltopisteiden parissa.

Uusi palvelu perustuu Citroën-rallitallin teknisen ryhmän kokemukseen ja intensiiviseen päivittäiseen työskentelyyn, joka osaltaan on luotsannut merkin menestykseen rallin MM-sarjassa. Citroënin asiakkailla on nyt tilaisuus saada autolleen ilman lisämaksua WRC-rallitiimin teknikkojen erikoisosaamiseen perustuva huolto. Näin säästyy myös asiakkaan aikaa ja auton ajokatkos jää lyhyeksi.

Asiakas voi tilata kyseisen huollon mistä tahansa merkkikorjaamosta, joka tarjoaa Citroën Service Racing -palvelua. Huolto voidaan tehdä Citroën-autolle, jonka ajokilometrimäärä on alle 120 000 km. Asiakas saa autonsa takaisin tunnin kuluessa siitä, kun hän luovuttaa avaimet huollon vastaanottajalle. Asiakas voi seurata auton huoltoa määrätyllä korjaamoalueella, jossa kaksi mekaanikkoa huoltaa ajoneuvon yhteistyössä, määrätyn työluettelon mukaisesti.

Uusi palvelu otetaan käyttöön Citroën-verkostossa Ranskassa ja Keski-Euroopassa vuodesta 2011 alkaen.

24.10.2010 8:00
Janne Suomalainen

Kirjoittaja:  vibes [ 30.10.2010 17:36 ]
Viestin otsikko:  Re: Rallimaista pikahuoltoa Citroën-autoilijoille

En tiedä sitten oonko vaan liian pessimistinen, mut musta toi kuulostaa siltä, että otetaan asiakkaalta lisähintaa juostenkusemisesta :D

Kirjoittaja:  Kami [ 30.10.2010 20:50 ]
Viestin otsikko:  Re: Rallimaista pikahuoltoa Citroën-autoilijoille

Kyllä tuolta Loimaan metsistä saa parempaa huoltoa!
Nopeaakin oli! Ja jäi vielä huollon jälkeen rahaa tankata auto!
Kiitokset siitä asianomaiselle!

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/