Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Dyane4 -72
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=17&t=2326
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  gelupa [ 04.09.2009 19:54 ]
Viestin otsikko:  Dyane4 -72

Laitettaanpa linkkiä kun se nyt lopultakin alkaa olla sellaisessa kunnossa, että se itteä miellyttää.

Tuolta löytyy kuvahistoriaa viimevuodelta: http://gelupa.parkkis.net/dyane

Ja tältä se näyttää nyt:

Kuva

Kuva

Kuva

Kuva

Eihän se mikään upea ole vieläkään. Lommoa joka puolella yms. mutta kyllä sillä itte tykkään nyt ajella!

Kirjoittaja:  vinosilmä [ 04.09.2009 22:54 ]
Viestin otsikko:  Re: Dyane4 -72

Upea on, kyllä kannatti hinkata kuntoon, nätti peli kertakaikkiaan........onnea ja menestystä!

Kirjoittaja:  Visa-mies [ 04.09.2009 23:25 ]
Viestin otsikko:  Re: Dyane4 -72

No suoriahan näistä ei saa "millään" ja jos saa niin aina tulee uusia. Kyllä mustat kilvet tekee kulkimen ja värikin on upea. Onnea! 8-)

Mitä muuten tapahtui ME-kilville?

Kirjoittaja:  gelupa [ 05.09.2009 00:45 ]
Viestin otsikko:  Re: Dyane4 -72

Visa-mies kirjoitti:
Mitä muuten tapahtui ME-kilville?

Kun raato pelastettiin ladosta jossa se oli seissyt liki kymmenen vuotta ME-50 oli vielä vapaana. Myöhemmin samana vuonna kun rojekti oli katsastusvalmiina oli kilpi mennyt johonkin museoprätkään. Aina ei natsaa.. Mutta onpahan DSuperissa ja Dyanessa nyt peräkkäiset mustat kilvet :)

Kirjoittaja:  Visa-mies [ 05.09.2009 00:50 ]
Viestin otsikko:  Re: Dyane4 -72

On se byrokratia välillä ihmeellistä. :) Ja silti kuitenkin kuulee juttuja, että jossain on autoja ja prätkiä samalla tunnuksella (yksi kutakin). Systeemi ei ole aivan aukoton.

Kirjoittaja:  gelupa [ 05.09.2009 01:52 ]
Viestin otsikko:  Re: Dyane4 -72

Visa-mies kirjoitti:
On se byrokratia välillä ihmeellistä. :) Ja silti kuitenkin kuulee juttuja, että jossain on autoja ja prätkiä samalla tunnuksella (yksi kutakin). Systeemi ei ole aivan aukoton.

Aiemmin tuo oli mahdollista. AKE:n hiljattain toteuttamien järjestelmäuudistusten myötä tuo mahdollisuus kuitenkin poistui. Toki nykyiset rinnakkaiskilpiset saavat olla, mutta uusia ei enää myönnetä. Tiedä sitten mikä järkeily tuossa on taustalla..

Tästä joskus killan foorumillakin keskusteltiin kun yritin noita vanhoja kilpiä saada. Täällä tuo lukee ihan mustaa valkoisella: http://www.ake.fi/NR/rdonlyres/40CD7BB0-B18B-4D8C-8643-F97F74231C6E/0/Rekister%C3%B6innin_tiedote_katsastustoimipaikoille_9_2007.pdfurl

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/