Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Subaru Impreza myytävänä
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=20&t=16809
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Cikatti [ 15.12.2013 01:40 ]
Viestin otsikko:  Subaru Impreza myytävänä

Hello!
2007 musta farkku, 2.0 automaagi (160 hv) tupla-aluilla. 130 000 km ajettu ja nenäremmit vasta 45 000 km kuluttua uudestaan. Tässä on se ns halvempi 290 euron remmisarja ja vaihto on jopa helppo ti-henkilöille, keulan ja koneen välissä on ruhtinaallisesti tilaa.

Jos aidosti kiinnostuneita niin myyjän yhteystietoja saa kauttani yms muita teknisiä ja vähemmän teknisiä tietoja.

Ja sitten se erillainen myyntikuva :D Jakoremmihomma ei ole kuten GS:ssä.

Liitteet:
jakoremmitila.jpg
jakoremmitila.jpg [ 38.03 KiB | Katsottu 3608 kertaa ]

Kirjoittaja:  Croisette [ 15.12.2013 02:01 ]
Viestin otsikko:  Re: Subaru Impreza myytävänä

Cikatti kirjoitti:
Hello!


Jakoremmihomma ei ole kuten GS:ssä.


Juuh se on paljon työläämpi, GS:n keulan purkaa vartissa, ja ei ole kovin montaa autoa, jonka jakohihnan vaihto on niin helppo kuin se se on GS/GSA Citikassa ;) Cikatti on tainnut unohtaa kuinka helppoa se olikaan? :lol:

Kirjoittaja:  Cikatti [ 16.12.2013 15:41 ]
Viestin otsikko:  Re: Subaru Impreza myytävänä

No eihän se Geesussa kyllä kova työ ollut. Tuossa Imprezassa ei kyllä tarvii purkaa keulaa, eikä edes syyläriä mutta onhan tuossa muuta roinaa siivottavaksi tieltä. En vaan muista vuosiin nähneeni missään muussa merkissä noin paljoa tilaa jakopään kohdalla.

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/