Tuo kytkinhän näissä kaikissa bensakoneisissa sitikoissa on ollut tähän mennessä aika vitsi tuntumalleen. Se ei sinällään haittaisi vaikka se sellainen muovinen lenkura tuo poljin onkin, mutta nyt on alkanut riepomaan tavallista enemmän tuo tuntuma.
Nostaessa poljinta tuo palautuu "pomppien", eli kuin joku sarana olisi kuiva ja aina jonkin verran vaatisi lisää voimaa jotta jousi voittaisi kitkan taas. Kylmänä tuo kytkin toimii tosi pehmoisesti ja siivosti, mutta lämpöisenä polkimen nostaminen on sellainen tosi ärsyttävä nariseva kokemus.
Rasvasin jo sitä kytkinpoljinta ja sitä muovista jousihärveli polkimen vieressä. Rasvana käytin crc:n multilubea "sitä sinistä", en tiedä menikö tämä väärin.
Seuraavana varmaan pitää taas vaihdella jarrunesteitä ja kytkin ilmattava samalla. Mutta mitä muuta tuossa voisi katsoa, voiko sitä linkkua rasvata jotenkin ulkoapäin mikä käyttää itse painelaakeria?
|