Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 1 viesti ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: BX:n takajarrujen epätasapaino
ViestiLähetetty: 17.07.2009 19:39 
Käyttäjän avatar

Viestit: 852
Paikkakunta: VT 2

Profiili WWW
Kirjataanpa tämäkin ylös, niin voi dementian vaivatessa haulla palauttaa mieleen..

Katsastuksessa ei Vanista löytynyt muuta moitittavaa kuin liian suuri peräjarrujen jarrutusvoimien ero (38 %, sallittu 30 %). Lukemat olivat paapuurissa 1,5 ja styyrpuurissa 2,4. Otin paapuurin puolen takapyörän pois ja ihmettelin, kun kaikki näytti olevan kunnossa - paloissa oli pintaa jäljellä, levyt OK ja molemmat männät liikkuivat.

Aikani pähkäiltyäni päätin katsoa styyrpuurin puolelle, ja sieltä olivat palat huomaamatta päässeet kulahtamaan. Poski poskea vasten - ääntä ei vielä kuulunut, mutta pinnat olivat aika lailla vähissä. Vaihdoin uudet palat ja lähdin konttorille koittamaan, josko toinen kerta toden sanoisi.

Tulos oli paapuuri 1,5, styyrpuuri 1,8 ja leima paperiin. Eli se huonompi jarru ei ollutkaan liian huono, vaan parempi oli liian hyvä. :roll:



Mitä pahempi paikka, sitä pitempi jenka.
http://mattila.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
http://alstuttu.org/
Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 1 viesti ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 7 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: