Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Xantia takasumuvalot
ViestiLähetetty: 16.08.2009 13:57 

Viestit: 14
Katsastusmies huomautti ettei takasumarit toimi, vaihdoin lamput, eivät toimi vieläkään. Seuraavaksi tarkistin tietty sulakkeen, ehkä oli mutta vaihdoin kaiken varalta. Edelleenkään takasumarit ei toimi. Mittaristoon kyllä syttyy merkkivalo. Ideaa mistä vikaa etsisi?


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xantia takasumuvalot
ViestiLähetetty: 16.08.2009 14:19 

Viestit: 4467
Paikkakunta: Paimio
Kun näitä viestejä lukee, niin paljon on juttua takaluukun/ ovien sähköistä. Ja siitä, että saranoiden kohdilla voivat johdot haitarin sisällä olla poikki. Joten haku päälle ja sieltä tietoa ammentamaan.
Luukussa olevat peruutus- ja sisemmät takavalot toimivat? Silti voisi aluksi tsekata liittimiä kaikista takavaloista.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xantia takasumuvalot
ViestiLähetetty: 16.08.2009 15:52 

Viestit: 14
Tältä palstalta vastaus löytykin. Hain aluksi hakusanoilla Xantia takasumuvalo mutta kun pisti pelkän takasumuvalo niin vastaus oli tuolla viewtopic.php?f=9&t=1509&hilit=takasumuvalo . Ruiskaus CRC:tä ja ruuvimeisselillä napin renkkausta. Nyt toimii kuten pitääkin.


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 12 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: