Sitruunapatonki.fi
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/

Beksin lämppärin puhallin
http://www.sitruunapatonki.fi/forum/viewtopic.php?f=9&t=33460
Sivu 1/1

Kirjoittaja:  Xari [ 14.02.2023 16:55 ]
Viestin otsikko:  Beksin lämppärin puhallin

Välillä toimii, välillä ei, ja välillä heikosti, mistäs kannataa aloittaa? 200tkm ajettu, ei kait nyt itse puhallinmoottorit vielä noilla kilsoilla, alkuperäinen toimimaton ilmastointi.

Kirjoittaja:  r_a_n_u [ 14.02.2023 18:42 ]
Viestin otsikko:  Re: Beksin lämppärin puhallin

Xari: Välillä toimii, välillä ei, ja välillä heikosti, mistäs kannataa aloittaa? 200tkm ajettu, ei kait nyt itse puhallinmoottorit vielä noilla kilsoilla, alkuperäinen toimimaton ilmastointi.

r_a_n_u: BX:iä on monenlaisia. Tarkentaisitko mistä BX:stä tässä on kyse.

Kirjoittaja:  Kaapelimies [ 14.02.2023 19:13 ]
Viestin otsikko:  Re: Beksin lämppärin puhallin

nopeudensäätöpotikasta. heiluttele sitä kun pätkii. Viulkukotelon liittimet. jos molemmat flektit oireilee niin tuskin hiilet.

Kirjoittaja:  Xari [ 14.02.2023 20:00 ]
Viestin otsikko:  Re: Beksin lämppärin puhallin

r_a_n_u kirjoitti:
BX:iä on monenlaisia. Tarkentaisitko mistä BX:stä tässä on kyse.


-91 1.9 GTi alkuperäisellä ilmastoinnilla, joka tosin purettu pois, pitäisi joskus asennella takaisin.

Kirjoittaja:  Xari [ 15.02.2023 13:50 ]
Viestin otsikko:  Re: Beksin lämppärin puhallin

Viulukotelon liitinhän se oli, vähän hämäsi kun monesti lähti toimimaan sisäilman kiertoa päälle/pois renkkaamalla mut liitinhän oli sen läpän lähellä.

Sivu 1/1 Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/