Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: -97 zx Jarrupainesäädin remontti.
ViestiLähetetty: 02.05.2025 21:23 

Viestit: 6
Tuli autoon punalappu kun ei jarruputki kestänyt ja nähtävästi paineensäätimen tanko oli ruostunut poikki. Kyseistä osaa ei enää uutena löydy joten pitäis jotenkin ite tehdä tanko siihen. O kellään kokemusta miten on järkevin tehä?


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: -97 zx Jarrupainesäädin remontti.
ViestiLähetetty: 02.05.2025 23:44 
Käyttäjän avatar

Viestit: 2616
Paikkakunta: Päijät-Häme
Uutta säädintä ei näköjään saa. Uusi tanko pitäis veistää omasta päästä, tai rautatangosta. Saako vanhasta vielä mitat, koska kriittinen mitta on sen tangon säätimen läpän ja korin välinen mitta, eli juurikin se säädön tarkoitus. Tai sitten purkuosa jostain. Kerro vielä mikä malli (farkku, berline, rummut vai levyt) niin joku saattaa oikeanlaisen tietää?



2x C5HDi Break erikoppaset, 2x Xantia Bk 19TD Aut & 2.0HDi, 3x BX 19 TZi Vaninaihio (2xAut), BX Van 18TD, BX4WD Break, BX Van D projekt, InvaBX 16TRS Aut; 3x2CV6. 2xVisa14TRS; XM 2,5TD Break; BX 18TD Break Aut + BX Van D Aut+XM 2,5TD BK
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: -97 zx Jarrupainesäädin remontti.
ViestiLähetetty: 04.05.2025 10:28 

Viestit: 6
Mittaa en saa just nyt ainakaan kun puolet osista tippu matkalle. Saatan saada mittoja tutulta jolla samanlainen auto metän laidalla.

Zx break n2 eli farkku, rumpujarrut takana


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 8 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: