Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Xm 2.1 td y4:sta ostamassa.
ViestiLähetetty: 19.05.2011 20:09 

Viestit: 85
Paikkakunta: Imatra
Hei kaikille Xm 2.1 td Y4 kokemusta omaaville !
Itselläni ei ole kokemusta Y 4:sta, mitä kannattaa erityisesti katsoa autosta jota harkitsee ostaa ???
Xm y3 on nyt poistossa Huutonetissä.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xm 2.1 td y4:sta ostamassa.
ViestiLähetetty: 20.05.2011 00:07 
Käyttäjän avatar

Viestit: 644
Paikkakunta: Vaasa
Onko Y4:ssa oikeasti mitään oleellisia eroja Y3:seen noin vikakohtia ajatellen, paitsi yleensä vähemmän vikoja, sama auto ja moottori kuitenkin kyseessä? Sähköikkunoiden moottoripaketit nyt ovat kalliimmat, ja jos ei vanhassa ollut abseja, niin tarkista niiden toiminta, ja samalla tietenkin mahdolliset muut uudet varusteet, kuten airbag ja turvavyön kiristimet. Niin juu, se pistematriisinäyttö ei ole kovinkaan pitkäikäinen, joten tarkista puuttuuko rivejä jos kapistus on sinulle tärkeä.



1991 XM 24V, 1964 Peugeot 404 SL
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xm 2.1 td y4:sta ostamassa.
ViestiLähetetty: 20.05.2011 00:25 
Käyttäjän avatar

Viestit: 5854
Paikkakunta: Tuusula
Juu pistematriisit ovat kyllä käsittämätöntä roinaa Y4:ssä + muuten vaan ruma kojetaulu.
Y4:n hydemystiikka kyllä mielestäni toimii välillä oudosti, joskaan ei se haittaa mutta Y3:n hydet käyttäytyvät johdonmukaisemmin.

Hirveää on tietty Y4:n ohjaustuntuma, se on kertakaikkisen kamala varsin jos on tottunut diraviin. Tosin riisseleissä nyt tuota diravia ikänä ollutkaan. DM TD:ssä kulahtaa ohjauken ristinivel, se joka kivasti on siinä tulipellin läpiviennin kohdalla, konehuoneen puolella. Se väljistyy dieselin värinöiden takia ja ohjaukseen tulee kivasta klappia.



Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 6 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: