Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 5 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Kävin netissä ja löysin...
ViestiLähetetty: 15.03.2015 21:27 

Viestit: 352
Hatunnoston arvoinen suoritus!!

Itäisessä naapurimaassa askarreltua, komiaa!! :P :P :)

https://www.facebook.com/artimmainen?fref=photo

Neukkulaan ei taidettu viedä milloinkaan uusia CX:iä? Tietääks joku??


Liitteet:
image.jpg
image.jpg [ 73.97 KiB | Katsottu 3979 kertaa ]
image.jpg
image.jpg [ 100.67 KiB | Katsottu 3979 kertaa ]

" Pessimisti on vain huonosti informoitu optimisti"
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Kävin netissä ja löysin...
ViestiLähetetty: 15.03.2015 21:40 
Käyttäjän avatar

Viestit: 2644
Paikkakunta: Päijät-Häme
Onkohan näitä hulluja siellä enemmänkin? Classic motor showssa toissavuonna (tai jonain muuna vuonna) tuli venäläinen jutulle, oli tullut katsomaan autoja omalla CX:llään. Muistaakseni tummansininen ja oli parkissa messuhallin edessä. Pitkäkilpinen, tottakai.



2x C5HDi Break erikoppaset, 2x Xantia Bk 19TD Aut & 2.0HDi, 3x BX 19 TZi Vaninaihio (2xAut), BX Van 18TD, BX4WD Break, BX Van D projekt, InvaBX 16TRS Aut; 3x2CV6. 2xVisa14TRS; XM 2,5TD Break; BX 18TD Break Aut + BX Van D Aut+XM 2,5TD BK
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Kävin netissä ja löysin...
ViestiLähetetty: 15.03.2015 21:52 
Käyttäjän avatar

Viestit: 1723
Paikkakunta: Parainen
Kun klikkaa Raid Artic 2014 aihetta löytyy Meanwhile in Finland ja Sitrosen Arin break.



Cx Heuliez-87, Tre-87, Fami-90, IE Pallas -83, Prestige -88, Id-58, DSuper-70, 4xXm, Xantia, BxGti-86
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Kävin netissä ja löysin...
ViestiLähetetty: 16.03.2015 00:27 
Käyttäjän avatar

Viestit: 1332
Paikkakunta: Järvenpää
Tuo on sen Raidilla mukana olleen Andrein kaveri. Mainitsi tuosta 6-pyöräprojektista. Sanoi myös että kaikki cx:ät on jälkituonteja.



Xantia Activa Tct -96
CX 20 TRE -88 -> 22i projekti, CX 25 Prestige -84
GS X3 ZEV-projekti, C5 2.2 HDI 170 -08
XM V6 A. -95
C6 2.7 HDi
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Kävin netissä ja löysin...
ViestiLähetetty: 18.03.2015 21:16 

Viestit: 108
Tervehdys.Ei liity cx:n rakenteluun, mutta tarina kuitenkin. Käytiin perheen kanssa 90 luvun alussa Cx:llä Viipurissa. Ensimmäinen vuosi kun pääsi turisti yksityisesti omalla autolla. Viisumit ja rajanylityslupa tuli peräti kahdessa kuukaudessa. Ihailtiin Viipuria ja Citikka parkissa torin laidalla.Tultiin kohti autoa jonka oli piirittänyt joukko (n.30 ihmistä). Huomasivat omistajan tulevan ja ymmärsin heidän varoituksen sanat Viipurin huonoista teistä ja Citikan olemattomasta maavarasta (lepoasento). Rohkeimmat menivät auton eteen estääkseen lähtöni. Käynnistin auton ja se nousi oikeaan korkeuteen. Ilmeistä päätellen se oli oikea ylösnousemus -ei kovin yleinen tapahtuma Viipurissa.Venäläinen tapa ilmaista hämmästys oli omille lapsille niinkuin teatteri esitys ensi vaikutelman jälkeen. Ystävällistä sakkia. Kielimuuri esti paremman asiasta puhumisen


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 5 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 9 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: