Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Xantian takajarrut.
ViestiLähetetty: 24.04.2017 08:08 

Viestit: 4467
Paikkakunta: Paimio
Oikeanpuoleisen takasatulan palat vähän vinoon kuluneet. Takasatulan ja kynkän väli siivottu ja suojattu 8v, sitten. Enää ei merkkejä siitä. Meni kraapimiseksi. Ja uusi suojaus. Näköjään niin hyvin ei voi tehdä, että kestäisi suomalaiset erityisolosuhteet. Nytkin talven, siis aina märän, suolaisen jälkiä näkyy. Vetokoukkukin ruostumassa osin jo poikki, pistorasian lirpake.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xantian takajarrut.
ViestiLähetetty: 24.04.2017 22:09 
Käyttäjän avatar

Viestit: 7490
Paikkakunta: Taipalsaari
ealab kirjoitti:
Oikeanpuoleisen takasatulan palat vähän vinoon kuluneet. Takasatulan ja kynkän väli siivottu ja suojattu 8v, sitten. Enää ei merkkejä siitä. Meni kraapimiseksi.
Vaihda välillä puolelta toiselle? Tuskin sitä kynkkää vasten olevaa puolta saa hyvänä pysymään, ellei siihen väliin rakenna eristettä.



VW Passat B7
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: Xantian takajarrut.
ViestiLähetetty: 25.04.2017 15:24 

Viestit: 4467
Paikkakunta: Paimio
Seuraavalla kerralla. :) Satulankin pultit aukesivat hyvin, kiitos aiemman kerran "tervakäsittelyjen".


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 10 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: