Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 2/2 [ 34 viestiä ]  Mene sivulle Edellinen  1, 2
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 15:48 

Viestit: 3655
Ja nyt on viimeisetkin palanneet kotiin (kai?). Oltiinkin pidemmän kaavan mukaan, koska paikka oli niin viihtyisä ja uimaranta hyvä :)
Oli taas hauskaa ja tuli tutustuttua myös ranskalaiseen sairaankuljetuskalustoon. Kotimatkalla oli rankkasadetta ja auringonpaistetta ja kaikkea siltä väliltä.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 19:52 
Käyttäjän avatar

Viestit: 1590
Paikkakunta: Lappeenranta
Perinteiset kiitokset jälleen järjestäjille, mukavaa oli, vaikka päiväseltään vain piipahdettiinkin. :)

Varmaan minäkin uskallan laittaa kuvia jakoon, vaikka nyt laiskuus iskikin, enkä rekisterikilpiä sutannut kuvista...

http://www.extromu.cjb.net/kuvat/thumbnails.php?album=1



C6 3.0 HDi ('09), C5 2.0 HDi Break ('05), CX 20 Pallas ('83)
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 22:39 
Käyttäjän avatar

Viestit: 1723
Paikkakunta: Parainen
Kui se Joutsa voi olla niin kaukana, 965km oli äsken tripissä , kun sammutin pirssin kotipihaan. Järjestysmiehille suuri kiitos
särjestelyistä, vaikka mattimyöhäisenä en kaikkea kalustoa ehtinytkään näkemään.
Mäntyharjun kulttuurimaisemaan extrakiiitos seurasta ja ylöspidosta, vuoroin vieraissa toivoo hän. Kulkimen edesottamuksista
katsastusketjussa.



Cx Heuliez-87, Tre-87, Fami-90, IE Pallas -83, Prestige -88, Id-58, DSuper-70, 4xXm, Xantia, BxGti-86
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 23:03 
Käyttäjän avatar

Viestit: 2006
Paikkakunta: Tampere
On se aika kaukana Tampereeltakin 650km tuli XM:n mittariin lisää tänä viikonloppuna ;) . Jaa miksi XM:n, koska epävirallisesti tämän vuoden valuttaja-kisan ylivoimainen voittaja oli tuo oma GS break, piti oikein paffeja laittaa kaksi päällekkäin, jotta kaikki se hydeneste mitä se aamulla kotipihaan ruiski edes osittain imeytyisi niihin :cry: . Ilmeisesti hydrauliikan pääpaineputki antautui ? :evil: . Onneksi teki sen kotipihassa eikä vasta reissulla...

Virallinen vuoden valuttaja se ei toki siis ole vaan se palkinto voitettiin vain muutamalla pienen pienellä tipalla paffissa :) . Vain 3 Geesua oli näin ollen paikalla :( .

No onneksi oli sentään ne 3 Geesua, ja 12 CX:ää :D , jotenka tapahtuman voidaan katsoa onnistuneen, kiitokset kaikille paikalla olleille.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 23:09 
Käyttäjän avatar

Viestit: 2201
Paikkakunta: Laukaa
Kun tuo Joutsa on niin lähellä, oli helppo lähteä miitissä käväsemään, vaikka ei oikean mallista Sitruunaa ollutkaan itsellä.
Eivät kutsun mukaisilla ajoneuvoilla osallistuneet kuitenkaan vierastaneet Ds:llä mukana ollutta :)

Kiitos järjestäjille ja mukana olleille mukavasta juttuseurasta 8-)



Citroen Bx 19 Millesime -92 aut., Bx 19 TZI farm -92.
Vw K70L -72 museorek., mopedi Crescent Topper -67 museorek., Yamaha 80 Ygs-1 -71 museorek.
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 21.08.2011 23:45 
Käyttäjän avatar

Viestit: 2821

Profiili ICQ
Kyllähän tuolla oli hauskaa vaikka pikainen olikin visiitti. miten niin kaukana tuo Joutsa :?:
140km tuli ainoastaan mittariin lisää :lol:
Kiitokset vaan järjestäjille :)


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 24.08.2011 09:21 

Viestit: 299
Paikkakunta: Kokkola
Voihan nenä, kyllä nyt harmittaa!Kesän seurailin CX tapahtuman alkamisajankohtaa ja nyt sitten huomaan että olen nukkunut onneni ohi!!!
Kyllä on katkeraa!
Toivottavasti en nuku ohi Tampereen XM tapaamistakin.Viimekädessähän lähteminen tietenki riippuu siitä että suvaitseeko "Suomen vanhin XM" lähteä reissuun.Talviauto tahtoo joskus laiskistua kesällä!


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 24.08.2011 13:24 

Viestit: 923
Paikkakunta: Etelä-Savo
Hyvä Hans, voinemme ajatella vuosia vielä olevan jäljellä kulkuamme projektien kanssa, joten mahdollisuuksia on. Tervetuloa korjaaman tilanne tänne Etelä-Savoon, täältä löytyy ihan mukavasti CXiä, joten tehkäämme ihan oma privaatti tapahtuma :lol: .



Muista hymyillä, Pete 040-7334478
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: GS ja CX kokoontuminen 20.8.2011
ViestiLähetetty: 24.08.2011 17:43 
Käyttäjän avatar

Viestit: 4693
Paikkakunta: 05460 Hyvinkää
:D CX:t kunniaan. kuten /D/Ds /Geesut ja bx:t. mehujousineen
:mrgreen:


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 2/2 [ 34 viestiä ]  Mene sivulle Edellinen  1, 2


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 0 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: