Citroen C 5

Vika vai ominaisuus?
kroissant
Viestit: 16
Liittynyt: 28.04.2014 13:58

Citroen C 5

Viesti Kirjoittaja kroissant »

Hei taas, kysyisin viisaammilta missä C5 sijaitsee OBD-II liitin? Tilasin kiinasta edullisen (lue halpa) vikakoodinlukijan ja haluaisin testata sitä. ;)
Avatar
Les Excentriques
Viestit: 1557
Liittynyt: 08.12.2010 17:46
Paikkakunta: Tampere

Re: Citroen C 5

Viesti Kirjoittaja Les Excentriques »

En voi tietää olenko viisaampi, mutta vastaan silti. :?
Ohjauspylvään vasemmalla puolella olevan kojelaudan tavaralokeron takana (lokeron tyhjennys onnistuu näppärästi samalla)
Vastaus pätee C5 II-malliin tai ainakin käsillä oleviin yksilöihin.
Luultavasti aiemmissa ja myöhemmissä malleissa sijainti on eri, koska olisi kovin tylsää, jos se olisi samassa paikassa. :lol:
Kommenttini sisältävät henkilökohtaisiin kokemuksiini ja yleiseen elämänkatsomukseeni perustuvaa tietoa, josta johtuen virheiden mahdollisuus ei ole poissuljettu, joskin kokonaisuuden huomioiden vähäinen.
miksu661
Viestit: 21
Liittynyt: 20.07.2012 21:23
Paikkakunta: paimio

Re: Citroen C 5

Viesti Kirjoittaja miksu661 »

Siellä sijaitsee myös 1- koppases Painaa luukun rajoittimia sisään ja luukku tippuu saranan varaan Siellä myös sulaketaulu :D
Vastaa Viestiin