Veroilmoituksen täyttöohjeita, saisiko?

Ajatusten virtaa
C4_robotti
Viestit: 2015
Liittynyt: 01.02.2009 13:53
Paikkakunta: JKL

Veroilmoituksen täyttöohjeita, saisiko?

Viesti Kirjoittaja C4_robotti »

Täältä kun saa apua vaikka mihin niin ajattelin kysäistä työmatkasta.

En muuten ole vieläkään saanut paperista veroilmoitusta...Ja huomenna olisi eka palautuspäivä. Kysellyt olen verovirkailijoilta ja postista useaan otteeseen, missä prujut viipyvät. Tarjotaan vaan "en tiedä" -vastausta.

No, tässä sitten ajattelin tehdä homman netissä. Työmatkavähennyksiin tuli pikku muutoksia. Miksi vero-ohjelma laskee sen alkuperäisen ehdotuksen ja uuden, korjatun vähennyksen yhteen? Korjaamaton ja korjattu kun lasketaan yhteen, niin eihän se niin ole. Nyt siellä näkyy "työmatkakustannukset yhteensä xxxx euroa", mikä ei todellakaan ole oikein.
"Boss makes a dollar, I make a dime. That's why I poop on company time" (Karl Marx)
Avatar
Cikatti
Viestit: 5855
Liittynyt: 01.02.2009 13:03
Paikkakunta: Tuusula

Re: Veroilmoituksen täyttöohjeita, saisiko?

Viesti Kirjoittaja Cikatti »

Kävikö mielessä soittaa niiden ohjeistavaan numeroon? Sieltä saa törkeän hyvää apua.
Ennen vanhaan kun sinne soitti niin sai vain 600 vastakysymystä.
Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
C4_robotti
Viestit: 2015
Liittynyt: 01.02.2009 13:53
Paikkakunta: JKL

Re: Veroilmoituksen täyttöohjeita, saisiko?

Viesti Kirjoittaja C4_robotti »

Juu. Tuli mieleen asiakaspalvelu ja sinne soitto. Mutta kaunis naisääni sanoi, että palvelu loppuu klo 16.15 eli illalla ei paljon apua saa. Seuraavana aamuna kyllä soitin ja apu tuli. Ei muuten vieläkään ole tullut paperisia verolappuja... Tein netissä.
"Boss makes a dollar, I make a dime. That's why I poop on company time" (Karl Marx)
Vastaa Viestiin