Kaapelimies kirjoitti:
Mäkin menen hitaammista ohi, vaikka edessä kökkivä auto olis Audi tai jopa BMW.. Perässäroikkujille ei ole ymmärrystä, jos on kiire niin ohi vaan!
Komppaan, niin miekiin.
Kaapelimies kirjoitti:
Mäkin menen hitaammista ohi, vaikka edessä kökkivä auto olis Audi tai jopa BMW.. Perässäroikkujille ei ole ymmärrystä, jos on kiire niin ohi vaan!
Raatokalle kirjoitti:GTi beksin(125hp) kulutus on jo mietityttänyt pidemmän aikaa. Maantieajossa voi olla siinä 8-9l, mutta kaupunkipyörityksessä bensaa menee jo 10-11l satasella. Liekkö aivan normaalia?
Xari kirjoitti:Raatokalle kirjoitti:GTi beksin(125hp) kulutus on jo mietityttänyt pidemmän aikaa. Maantieajossa voi olla siinä 8-9l, mutta kaupunkipyörityksessä bensaa menee jo 10-11l satasella. Liekkö aivan normaalia?
Ei ole kyllä aavistustakaan mitä oma vie, pitäiskö kohta vaihtaa johonkin vähänkuluttavaan pikkuautoon![]()
Meinaan jos toi Huikon Panda vie kääpiömoottorillaan sen 6,5-7 niin eikö se olisi todellinen ecoteko vaihtaa Beksi johonkin vastaavaan![]()
![]()
![]()
Raatokalle kirjoitti:Töissä ohimennen kysäisin eräältä renault talismanin omistajalta, että mitenkäs paljon 1.4 dieselkone kuluttaa. En muista tarkkoja lukuja niin kaupunki/maantieajosta, mutta molemmat taisi olla max 6l/100km. Maantieajossa oli jokatapauksessa todella vähän. Että olisihan se fiksumpaa vaihtaa vähän tuoreempaan laitteeseen, mutta on tuossa vain oma viehätyksensä. Alkaen ulkonäöstä.
C4_robotti kirjoitti:Ihmettelinkin jo useaan otteeseen mitä tekevät Palokan CM:n parkkipaikalla. Eilen selvisi: autoille latauspistokkeita. Siis sähköautoille ja varmaan myös ladattaville hybrideille. Ja eikun Tesla tilaukseen
Xari kirjoitti:Minä tässä odottelen milloin suomen autoverotus oikeasti mahdollistaa sen sähköauton hankkimisen....
https://www.autoscout24.de/angebote/renault-fluence-ze-dynamique-elektro-383b8273-9edb-4728-87d3-63fe082103d9?cldtidx=9
2011 Renault Fluence 7490€
250.000 moisia pitäisi saada vuoteen 2030 mennessä, tänä vuonna on tullut joku 300kpl lisää, vähän olis Berberillä kirittävää...
Huikko kirjoitti:Saako Talismania 1.4 dieselillä? Eikös se ole se iänikuinen 1.5 mikä siellä on?