On C 6 vm.2006 2.7 hdi ja käyttöjärjestelma saksan kielinen.
En pystynyt vaihtamaan kieltä enkuksi, vaikka on kieli-cd erikseen mukana.
No eikun citikkahuoltoon Nummelaan auto siellä piuhoihin testeriin, josko sitä kautta saisi tekstitykset vaihdettua, - ei saa.
Selostus; järjestelmä tarvitsee ensiksi radion ohjelmistolevyn, käytetään koneessa, sen jälkeen laitteeseen lykätään navigaatio levyke, joka periaatteessa on sitten sisällä koko ajan, jos käytät navigaattoria. Nyt pitäisi sitten päästä vaihtamaan kieltä ja muita juttuja ko. laitteessa.
Sanoivat, että laite sen verran vanha, eikä levyjä ole varsinaisesti kohdistettu ko. autoon, voisi saman vuosimallin jotkut toiset levyt toimia avaimena.
Kirjoitinkohan oikein nuo jutut. ? Kävisiköhä tuohon Kotipolttoiset cd;t jos alkuperäisiä ei saa joltain lainaksi.
Olisiko patonkilaisista avuksi tässä asiassa, itse en ymmärrä noista juuri mitään.
t. Seppo S
C 6 navigaattorin kieli ongelma
Re: C 6 navigaattorin kieli ongelma
Joo, tarviit sen system configuration-cd:n, jolla voi vaihtaa kieltä. Radiosi on todennäköisesti RT3 ja levyn oikea (viimeisin) versio on 6.63
Re: C 6 navigaattorin kieli ongelma
jep, minulla on tuo configuration cd, mutta V6.61, onko väärä?
seppo s,
seppo s,