XM 2,0 turbo Hydepumppu
XM 2,0 turbo Hydepumppu
Käyköhän tähän myös jotkin muut pumput kuin kyseiseen merkkiin tarkoitettu? Pitäisi etsiä jostain halpa pumppu kun alkoi pitää ääntä ja tehostin takkuilee.
Re: XM 2,0 turbo Hydepumppu
405 Peugeotin (nelikko) hydepumpun paine ja tuotto eivät taida tuohon riittää. Mitään muita LHM:ää käyttäviä kovin yleisiä merkkejä ei nyt oikein heti tule mieleen.Turre kirjoitti:Käyköhän tähän myös jotkin muut pumput kuin kyseiseen merkkiin tarkoitettu?
Onkos tuollaisen XM:n pumppu joku spesiaali kallis malli?
VW Passat B7
Re: XM 2,0 turbo Hydepumppu
Joo ei tossa pumpussa mitään kummaa ole, mm XM TD:n hydepumppu on prikulleen sama ja samoilla kiinnityksillä. Mulla on jossa jopa valokuva jossa on kuva XM TD ja XM Turbon pumpun kuvat ja niissä ei ole asennuksessa mitään eroa.
Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
Re: XM 2,0 turbo Hydepumppu
quai_de_javel kirjoitti:Sitrosella näyttää maksava 252,00 €
Kerran se vain kirpaisee
"Se mikä on määrätty tapahtuvaksi, tapahtuu. . . tai ehkei tapahdukaan."
Re: XM 2,0 turbo Hydepumppu
Ja onkos tuo hinta jopa ilman panttivähennystä (84 €) vielä?Ishmael kirjoitti:quai_de_javel kirjoitti:Sitrosella näyttää maksava 252,00 €
Kerran se vain kirpaiseeTuollahan ajelee taas monta vuotta...
VW Passat B7
-
Jouko
Re: XM 2,0 turbo Hydepumppu
laakeri kirjoitti:Ishmael kirjoitti:Ja onkos tuo hinta jopa ilman panttivähennystä (84 €) vielä?
"Sis. vaihturihyv. -84 €" lukee hinnastossa.