Hei

Ajatusten virtaa
raimoj2
Viestit: 51
Liittynyt: 28.01.2010 20:49

Hei

Viesti Kirjoittaja raimoj2 »

Voisiko ylläpitäjä ystävällisesti poistaa käyttäjätunnukseni .
Terveisin Raimo Jalander, Oulu

Ps saisinko vahvistuksen e-mailiini
Avatar
Sitikkapuoskari
Viestit: 1205
Liittynyt: 01.02.2009 14:26
Paikkakunta: Ilmajoki
Viesti:

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Sitikkapuoskari »

Mitäs sä nyt sillä meinaat?
Terveisin Matti.L ;)
iz-raiders

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja iz-raiders »

Älä viitsi minä vedin aikoinaan ison herneen nenään erään asiattoman tyypin takia ja tulin melkein heti takaisin uudella ja nyt toimii,toivottavasti.Olen saanut tosi paljon apuja kun olen tarvinnut.Täällä on muutamia jotka lähtee aina väärään asiaan ja jopa asiattomuksiinkin minun mielestäni heidän pitäis poistua eikä asiallisten kysyjien.JOS TÄMÄ MENEE ETTÄ APUJEN KYSYJÄN PITÄÄ POISTUA NIIN POISTA MINUTKIN JA LOPULLISESTI KIITOS!
Avatar
Teuski
Viestit: 7879
Liittynyt: 18.05.2009 13:18
Paikkakunta: Eurajoki
Viesti:

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Teuski »

iz-raiders kirjoitti:Täällä on muutamia jotka lähtee aina väärään asiaan ja jopa asiattomuksiinkin minun mielestäni heidän pitäis poistua eikä asiallisten kysyjien.JOS TÄMÄ MENEE ETTÄ APUJEN KYSYJÄN PITÄÄ POISTUA NIIN POISTA MINUTKIN JA LOPULLISESTI KIITOS!


Eikös jokainen poistu ihan omasta tahdostaan?

Näin nuoremmasta näkökulmasta katsottuna huvittaa tämä vanhempien ihmisten käytös netissä, mulle internet on jotain ihan muuta :) Jos täällä vetää herneet nenään niin miten se hermo pitää tosielämässä?

Onneksi on myös patongin kaltainen foorumi jossa jauhetaan jotain muutakin kuin tiukkaa asiaa, ihan niinkuin tosielämässäkin. Tosiaan jos haluaa tiukkaa asiaa niin soittakaa sinne merkkihuoltoon ;)
-=Citroën - Yhtä mukava kuin hyvä nojatuoli. Mutta parempi ajaa.=-
-=C-Crosser 2.2HDi '07|C4 Cactus BlueHDi100 ETG '16=-
Avatar
Palloidiootti
Viestit: 644
Liittynyt: 01.02.2009 13:42
Paikkakunta: Vaasa

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Palloidiootti »

Tervemenoa, molemmille, ei teitä kukaan täällä pakolla pidä. Näille heti puukkoa hakeville tyypeille löytyy juuri sopiva tukipalsta: http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3254 ;)



Katsokaa hyvät tappelupukarit nyt ihan oikeasti peiliin, useimmiten syy siihen, että kaikki tuntuvat vihaavan sinua, löytyy sieltä omasta pääkopasta. Paras ratkaisu ongelmiin löytyy harvemmin väkivallasta tai sen nettisijaisena toimivasta itkupotkuraivarista. :)
1991 XM 24V, 1964 Peugeot 404 SL
Jankos
Viestit: 1230
Liittynyt: 16.02.2009 09:34
Paikkakunta: Jokioinen

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Jankos »

Palloidiootti kirjoitti:Tervemenoa, molemmille, ei teitä kukaan täällä pakolla pidä. Näille heti puukkoa hakeville tyypeille löytyy juuri sopiva tukipalsta: http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3254 ;)
Katsokaa hyvät tappelupukarit nyt ihan oikeasti peiliin, useimmiten syy siihen, että kaikki tuntuvat vihaavan sinua, löytyy sieltä omasta pääkopasta. Paras ratkaisu ongelmiin löytyy harvemmin väkivallasta tai sen nettisijaisena toimivasta itkupotkuraivarista. :)



Tämä on aika surkuhupaisaa kommentointia foorumilla kuin foorumilla kun halutaan jatkaa samalla vanhalla tyylillä "mikä on hyväksi havaittu".

Perustelut kun tuppaa olemaan hyvinkin pitkälle samoja kuin oli tässä taannoin sen yhden kääkkäopettajan koulukiusausjututkin, eli kiusattu oppilas on itse syyllinen kiusatuksi tulemiseen... Ja vielä pahempaa on se että menee kertoo asiasta jollekin, sitten vasta lytätäänkin
Saxo vts v1600, Peugeot 2008 E-hdi 115 allure, Ducato 2.3jtd retkis, Ducato 180 multijet huoltoautona, Saxo TU5JP4T projekti.
Avatar
rmattila
Viestit: 852
Liittynyt: 01.02.2009 13:01
Paikkakunta: VT 2
Viesti:

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja rmattila »

Toisia huomioon ottamaton tomppelikin pärjää vallan hyvin niin kauan kuin kaikki muut ymmärtävät ja viitsivät ottaa ko. rajoitteen huomioon. Ongelmat alkavat sitten, jos kaksi samanlaista oman navan tuijottajaa sattuu samaan keskusteluun eri puolille. Semmoisessa tilanteessa on vähän sekundääristä alkaa miettiä sitä, kumpi on enemmän syyllinen, kun tilanne ei kärjistyisi jos edes toinen malttaisi käyttäytyä niin kuin ihmisten ilmoilla on tapana.
Mitä pahempi paikka, sitä pitempi jenka.
http://mattila.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
http://alstuttu.org/
iz-raiders

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja iz-raiders »

Kimmo poista nyt minun tunnus aina länsirannikolta tuulee senverran että kyselen tämän jälkeen merkkihuollosta ja Auto-Artikkelista.Sieltä saa asiallisia vastauksia eikä nämä Turun ja Rauman hiekkalaatikkopojut ole siellä taas juttuineen.PISTE
Avatar
Cikatti
Viestit: 5855
Liittynyt: 01.02.2009 13:03
Paikkakunta: Tuusula

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Cikatti »

No ei se iz-raider kyllä merkkihuoltoon soita, tämänkään jälkeen.

Kyllä netin käyttö vaatii ihan oikeasti laajaa ymmärrystä ja käyttäytymistä toisinaan. Tämä on kyllä aika suuri hiekkalaatikko johon kaikki mahtuu. Jopa Lemon 2900 viestinsä kanssa :D
Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
Avatar
rmattila
Viestit: 852
Liittynyt: 01.02.2009 13:01
Paikkakunta: VT 2
Viesti:

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja rmattila »

iz-raiders kirjoitti:...merkkihuollosta ja Auto-Artikkelista.Sieltä saa asiallisia vastauksia...


Artikkelista ei ole pahaa sanottavaa, mutta Vehon palvelunumerosta en ihan noin kiittävää arviota antaisi. Viimeksi kun kysyin, kuka siellä nykyisin tietäisi Beksän osista, juippi arveli ettei talosta enää semmoisia löydy.. Välistä tuntuu, että varaosaa V-liikkeestä hankkiessaan saadakseen pitää varaosan numero olla itsellä valmiiksi tiedossa, ja sen oikean osan haarukoinnissa voi patonkikin olla isoksi avuksi.

Eli minusta kyllä kannattaisi roikkua mukana ja koittaa kestää meitä länsirannikon eläjiäkin, vaikka jutut välillä vähän levottomiksi karkaavatkin. ;)
Mitä pahempi paikka, sitä pitempi jenka.
http://mattila.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
http://alstuttu.org/
Avatar
2cvkimmo
Viestit: 3466
Liittynyt: 29.12.2008 22:50
Paikkakunta: Vallis Gratiae

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja 2cvkimmo »

Pyynnöstä olen sulkenut tunnukset "raimoj2" ja "iz-raiders".

Hyvää jatkoa.

Suosittelen lukemaan myös foorumin keskustelusäännöt.

viewtopic.php?f=2&t=75
2CV AZU '61 » 2CV6 '71 » Acadiane Mixta '81
Jousitus on täysin erillinen ja ainutlaatuisen pehmeä, tehden ajon yhtä miellyttäväksi
kuin missä tahansa loistoluokan autossa. (2CV-esite,1956)
Avatar
black_van
Viestit: 3152
Liittynyt: 01.02.2009 15:55
Paikkakunta: Nummela

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja black_van »

ei voi kuin ihmetellä............
Black Van BX 1.9D -90 Megane 1.9dci -10
vibes
Viestit: 1073
Liittynyt: 24.07.2009 12:22
Paikkakunta: Turku

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja vibes »

Oikeesti mitä teiniangstausta :o Isot miehet, munat ja kaikki...
Ennen oli Sitikka, nyt vain Väärämmerkkinen Japaninmersu

Assumption is the mother of all fuck ups.
olli__o
Viestit: 5213
Liittynyt: 21.02.2009 14:05

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja olli__o »

Terveisiä länsirannikolta... Minusta välillä ihan hyväkin antaa palautettakin ja kertoa syy miksi haluaa pois/tunnuksensa poistettavan.

Joitain saattaa ärsyttää esimerkiksi mainittu Suomi24:n Citroen-keskustelujen vapaa linja, toisia taas tuntuu viehättävän kovinkin siitä että saavat vastatata kysymykseen:
"Miten vaihdan -02 Xsaran vasemman lähivalon lampun?"
vastauksella =>
"Ei kannata vaihtaa
siis autosi arvo on alempi kun polttimen hinta,eli paalaukseen vaan koko roska."
Avatar
black_van
Viestit: 3152
Liittynyt: 01.02.2009 15:55
Paikkakunta: Nummela

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja black_van »

Ei kaikkea kannata vakavasti ottaa. asennoitua vapaan keskustelufoorumin tyyliin. Jos ei tälläistä kestä niin on todella parempi poistua foorumilta ja pysyä poissa. Sammakoita tulee välillä mutta ei kukaan pahaa sillä tarkoita.
Black Van BX 1.9D -90 Megane 1.9dci -10
Avatar
Ralle
Viestit: 2849
Liittynyt: 27.02.2009 09:29
Viesti:

Re: Hei

Viesti Kirjoittaja Ralle »

Kyllä nyt ihmetyttää ja kovasti :o Mikä on sellainen asia ,että pitää vetästä herneet noin pahasti nenään?
Pitäisi jo ihmisten tajuta ,että meitä on moneen junaan, ei kaikki ymmärrä toisten huumoria ja sille ei voi mitään.
Mutta jos joku "vit#¤lee" omasta mielestä, niin voihan sitä kuitata takasin tai antaa asian olla. Se ,että tyyli on tällä palstalla vapaampi kuin noin yleensä esim Voorumin puolella johtunee myös siitä että porukka noin pääsääntöisesti tuntee toisensa myös tapahtumien ja miittien kautta ja juttu lehtää paremmin. Ylilyöntejäkin varmasti tapahtuu mutta...... ????

Tämän vuoden aikana tää poistakaa mut on yleistynyt samalle tasolle kuin ostakaa mun auto tai sulatan/paalaan sen.... Joo mulla olis kanssa Xsara myynnissä ja paalaan sen jos ette osta! :lol:
Vastaa Viestiin