Onko matkamittarilukema pyhä asia

Ajatusten virtaa
Avatar
Les Excentriques
Viestit: 1557
Liittynyt: 08.12.2010 17:46
Paikkakunta: Tampere

Re: Onko matkamittarilukema pyhä asia

Viesti Kirjoittaja Les Excentriques »

Sitruunaseppä kirjoitti:Les Excentriquesin tavara-auton takakapseli on tyhmän näköinen....


Nyt tuntuu siltä, että mua ja mun autoa halutaan loukata!

Se nyt on vaan sillä lailla, että kaikki satsaukset tuli tehtyä teknisen erinomaisuuden ja ylivertaisuuden maksimoimiseksi, maalipinnan oli viimeistellyt shokeeraavaksi edellinen omistaja. Kapselien virallinen tarkoitus oli pienentää ilmanvastusta.

Tämän auton käyttötarkoitus oli ja siinä se loistavasti toimikin: Suuri Matkailu
Kommenttini sisältävät henkilökohtaisiin kokemuksiini ja yleiseen elämänkatsomukseeni perustuvaa tietoa, josta johtuen virheiden mahdollisuus ei ole poissuljettu, joskin kokonaisuuden huomioiden vähäinen.
Avatar
Cikatti
Viestit: 5855
Liittynyt: 01.02.2009 13:03
Paikkakunta: Tuusula

Re: Onko matkamittarilukema pyhä asia

Viesti Kirjoittaja Cikatti »

Hhaah, hauskaa viihdettä tämä! Tulee mieleen taas nämä ihan oikeat harrastelijat jotka todella suivaantuu jos autoa joku toinen morkkaa, vaimoa tai tyttöystävävalintaa saa vapaasti mollata mutta jumau** jos kulkuneuvosta tulee poikkipuolen sana niin alkaa ohimosuonet pullottaa kuin bensaletkut 10 bar paineessa. Siis Lö eksääntriksen autoahan on vapaasti helppo haukkua kaikkien romuttamopihojen kauhistukseksi, se kukkii jopa kommeemmin kuin mun päivänkakkarat oven pielessä ja ne muuten kukkii nytkin!

http://i638.photobucket.com/albums/uu10 ... Daisyt.jpg

Ne ovat muuten laitettu tuohon purkkiin 10 päivää sitten ja siinä ne nytkin rehottaa. Asiallinen syksy!
Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
Lemon
Viestit: 3655
Liittynyt: 16.06.2011 09:23

Re: Onko matkamittarilukema pyhä asia

Viesti Kirjoittaja Lemon »

Cikatti kirjoitti:vaimoa tai tyttöystävävalintaa saa vapaasti mollata mutta jumau** jos kulkuneuvosta tulee poikkipuolen sana !

Ja lisäisin vielä tuohon ..."miestä tai poikaystävää"... :mrgreen:
ealab
Viestit: 4467
Liittynyt: 01.02.2009 16:59
Paikkakunta: Paimio

Re: Onko matkamittarilukema pyhä asia

Viesti Kirjoittaja ealab »

Noloa oli tähtimerkki-laatuautomyyjätaholle, kun mällin seurauksena vakyhtiön tarkastaja totesi oikean, paljon suuremman kmmäärän. Autoon olikin vaihdettu mm. uusi ratti. Tapahtui Turussa 80-luvulla.
Vastaa Viestiin