Sivu 1/1

Tietoturvaa ja uusi keskustelualue

Lähetetty: 06.12.2011 12:59
Kirjoittaja 2cvkimmo
Itsenäisyyspäivän kunniaksi foorumin konehuoneessa tehtiin uudistuksia ja päivityksiä. Olemme siis hyvissä käsissä.

Netissä vellovan tietovuotokeskustelun vuoksi suosittelemme vahvasti, että käyttäjät valitsevat foorumia varten salasanan, jota ei käytetä muissa yhteyksissä. Esimerkiksi salasana, joka on käytössä sähköpostipalveluissa, ei ole hyvä valinta.

Olemme myös tarkastelemassa vaihtoehtoisia tietoturvaan ja tietoliikenteeseen liittyviä lisäpalveluita. Näistä sitten myöhemmin.

Uusi keskustelualue on avattu: "Muut merkit". Nyt saa ihan luvan kanssa muistella ja hämmästellä myös muun merkkisiä ajoneuvoja. Olkaa hyvät.

Re: Tietoturvaa ja uusi keskustelualue

Lähetetty: 06.12.2011 13:36
Kirjoittaja olli__o
Olisiko jäänyt täppä "Display Active Topics" Yes laittamatta foorumin hallinnasta, "Näytä aktiiviset viestiketjut ei toimi"?
Tai toisena vaihtoehtona tarvitsee indeksi tehdä uudestaan.

Re: Tietoturvaa ja uusi keskustelualue

Lähetetty: 06.12.2011 17:40
Kirjoittaja kokemjne
meni tuo uudistus täysin poskelleen.

Re: Tietoturvaa ja uusi keskustelualue

Lähetetty: 06.12.2011 18:22
Kirjoittaja 2cvkimmo
olli__o kirjoitti:Olisiko jäänyt täppä "Display Active Topics" Yes laittamatta foorumin hallinnasta


Joo ja ei. :D Pientä tuunausta...

kokemjne kirjoitti:meni tuo uudistus täysin poskelleen.


Toimii? Toimii. Oliks muita outoja havaintoja?

Re: Tietoturvaa ja uusi keskustelualue

Lähetetty: 06.12.2011 18:26
Kirjoittaja kokemjne
no nyt . kiitoksia pikakorjauksesta