Sivu 1/1

Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 24.02.2012 23:24
Kirjoittaja anakonda33
Eipä vielä vähän aikaa sitten olisi uskonut, että nykyään olen onnellinen Bx:n omistaja. Kyseinen sitikan malli kun ei oikein koskaan ole hirveesti innostanut lukuunottamatta erästä gt:tä tuli lähes hankittua muutamia vuosia sitten. Nyt kun auton hankinta tuli tarpeelliseksi alkoi mietintä mistä löytää sopiva kuljin. Cx:ään ja Xm:ään tottuneena mielessä ei tosiaan ollut ensimmäisenä bx vaikkakin niidenkin vähentyessä alkoi mallin kokeileminen kiinnostamaan. En nimittäin ollut koskaan ajanutkaan bx:ää ennen hankkimaani 1,6 gti:tä.

Varsin mukava auto. Yllättävän pirteä ja erityisen lämmin talviauto. Jopa niin mukava, että aamuisin lähden mieluusti liikkeelle beksillä vaimon valitessä xm:n. Hieman pehmeyttä jää kaipaamaan mutta lieneekö kirjoissa kerrottu gti:n kovempi jousitus syynä siihen? Toisaalta en ole tarkistanut onko ns. gti pallot vai mitkä siellä ovat. Tekisi mieli kokeilla tyyliin lullamaisempaa palloitusta. Saiskohan comforteilla mitään aikaa vai olisko parempia ehdotuksia?

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 24.02.2012 23:50
Kirjoittaja Scrat
Onnittelut hyvän Bertonen muotoileman auton hankinnasta ja mukavia BX kilometrejä :)

Scrat

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 25.02.2012 03:37
Kirjoittaja anakonda33
Melkoista tajunnanvirtaa tuo vuodatus uudesta autosta. Sanoma oli kuitenkin, että bx on hyvä auto

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 25.02.2012 10:08
Kirjoittaja Lemon
ja kaunis :D . Hyvä hankinta!

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 25.02.2012 13:54
Kirjoittaja Jeth
Kannattaa kokeilla ihan perus bx:än jousipalloja, on meinaan paljon eroa GTI:n kans

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 25.02.2012 18:36
Kirjoittaja ^KARI^
Scrat kirjoitti:Onnittelut hyvän Bertonen muotoileman auton hankinnasta

Kunnia kuuluu Marcello Gandinille. Bertone oli hyvä liikemies mutta ei taiteilija.
http://www.youtube.com/watch?v=1VCNnJTtavE
http://cardesigncommunity.com/articles/ ... /1399.html
Mutta ehdottomasti onnittelut auton valinnasta...kannattaa tyytyä vain parhaaseen.

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 25.02.2012 23:57
Kirjoittaja ^KARI^

Re: Uusi bx:n omistaja

Lähetetty: 26.02.2012 08:35
Kirjoittaja Tulsku
Sitikka on näemmä tykännyt aikoinaan kovasti noista aavikkomainoksista. Ovat kyllä niin absurdeja, että ovat hauskoja. :mrgreen: Lisää tällaista nykyaikaankin!