Sivu 1/1
Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 16.07.2012 18:36
Kirjoittaja catmatti
Siis ilma on päässyt kudoksen ja kumin väliin, ei ole kovin iso vielä, kestääkö 50km? Mikä kysymys! Huh tällä helteellä voi tulla mitä ihmeellisimpiä tekniikkajuttuja! Mökillä ja lähimpään kumikorjaamoon on matkaa juuri 50km

Re: Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 16.07.2012 19:07
Kirjoittaja kokemjne
kyllä se siitä selviää kun jatkat ajelua

Re: Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 17.07.2012 13:08
Kirjoittaja catmatti
Testin tulos= rengas kesti korjaamolle asti, hiljaista vauhtia, varapyöränä olematon, hyvin pieni taskuun sopiva, no pitää varautua seuraavaan kertaan, saattaa tulla koska vain, eikä mitään jälkiä ollut varsinaista vahinkoa tuottaneesta vauriosta, renkaat 2 vuotta vanhat ja reilusti puolet jäljellä, niinpä niin, no onneksi huomasin ennenkuin taas kotia kohden ja sitten tiepalveluun soittamaan ja se maksaa kohta puolet auton hinnasta

Re: Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 17.07.2012 16:46
Kirjoittaja pimpelipompeli
Täällä löytyi sunnuntaina patti renkaan kyljestä ja maanantaina kun katsoin niin oli räjähtänyt omia aikojaan. Ei kestänyt halpa talvikumi loppuun ajamista, jäljelle jäi vielä 3mm kun runko petti.
Re: Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 17.07.2012 23:20
Kirjoittaja catmatti
Ja nämä Kumhon Laaturenkaat, made in korea.
Re: Paukauma renkaassa?
Lähetetty: 18.07.2012 00:55
Kirjoittaja zX-files
patin saa syntymään kun ajaa reunan kanttikiveen tai jättää renkaan jonkun kantin päälle parkkiin. Eli ei välttämättä renkaan vika, ja se syy voi olla vanhakin synti kun patti ei tulekaan heti.