Sivu 1/1
BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 03.07.2009 19:36
Kirjoittaja Lemon
Mistä kannattaa aloittaa vianetsintä, kun beeäksän ilmastointi ei tunnu toimivan? Merkkivalo syttyy ja kuuluu että jotain tapahtuu, kun laittaa ilmastoinnin päälle, mutta ilma ei kuitenkaan tunnu viilentyvän yhtään.
Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 06:52
Kirjoittaja Jouko
Kylmäaineet karanneet ulkoilmaan. Ei muuta kuin ilmastointihuoltoon.
Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 09:48
Kirjoittaja piippumies
Kuka noita vanhoja osaa täyttää.. Kun olis myös tarvetta täytölle kyseessä myös bäxä alkuperäisellä ilmastoinnilla. Joku sano ettei nykytäyttö vehkeiden liittimet käy noihin r12 järjestelmiin.. Auttakee uimeloa

Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 12:14
Kirjoittaja RPekka
piippumies kirjoitti:Kuka noita vanhoja osaa täyttää.. Kun olis myös tarvetta täytölle kyseessä myös bäxä alkuperäisellä ilmastoinnilla. Joku sano ettei nykytäyttö vehkeiden liittimet käy noihin r12 järjestelmiin.. Auttakee uimeloa

Eipä käy ei. Noissa "otsoniystävällisissä" järjestelmissä on eri liittimet ettei sitä vahingossa tuhnautettaisi R12-järjestelmään. Luulen että kylmälaitehuolto, siis sellainen mikä korjaa vaikka asunnon kylmiön tai kaupan pakastealtaan, osaa auttaa tällaisenkin mobiilin kylmälaitteen kanssa.
Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 16:41
Kirjoittaja Jeth
Meidän kautta saa täytöt myös vanhoihin järjestelmiin, mutta on vähän turhan kaukana Lemonille

Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 16:48
Kirjoittaja Jouko
Jeth kirjoitti:Meidän kautta saa täytöt myös vanhoihin järjestelmiin, mutta on vähän turhan kaukana Lemonille

Matkailu avartaa.

Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 23:08
Kirjoittaja Kami
Kysypä Lemon Kone Sottiselta.
http://www.kone-sottinen.fi/index.php?o ... 7&Itemid=9Vois hyvinkin onnistua heillä kun ovat monialaosaajia. Huolsivat mun ameriikanihmeen ilmastoinnin 2 v sitten.
Re: BX GTi:n ilmastointi ei toimi
Lähetetty: 04.07.2009 23:29
Kirjoittaja jptcool
Jos arveluttaa mennä traktorikauppaan Bexin kera, voisin vilkaista sitä ilmastointia, josko siihen saisi taiottua kylmän henkäyksen.
Voit pirauttaa tai yyveettää. Puh nollaneljänolla5583171.