Sivu 1/1
Onko tullut otettua pari suklaata liikaa...
Lähetetty: 23.10.2009 12:21
Kirjoittaja Lemon
Uutinen tämän päivän lehdessä.
http://www.ts.fi/online/kotimaa/82974.htmlParin viikon takainen uutinen TS:ssa:
"Huumekuski jäi kiinni Turussa Hamppukadulla"

Re: Onko tullut otettua pari suklaata liikaa...
Lähetetty: 23.10.2009 14:16
Kirjoittaja ealab
Ehkä myös maito pitäisi kieltää. Nimenomaan työlounaseväspullossa. Taannoin erään suomalaisen suuren kuljetuslaitoksen timpuri nautti lounaaksi voileivät ja pullollisen maitoa. Alettiin sitten ihmetellä, kun iltapäivisin timpuri alkoi olla tillintallin, eikä näyttänyt nauttivan mitää ylimääräistä. Ilmeni, että eväsmaito oli n. 50%:sti kossua.
Re: Onko tullut otettua pari suklaata liikaa...
Lähetetty: 24.10.2009 12:51
Kirjoittaja 12Soupapes
Rommirusinajäätelö ... naaamm!
Liköörikohvehdit ...naammm!
Kefiirissä pitkän iän salaisuus...
Ymmärrettävää, jos ydinlaitoksessa on tiukka nollatolerenssi, ja varmaan se on palkassakin huomioitu ettei mm. saa syödä kaikkia normaaleja elintarvikkeita mielensä mukaan.
Mutta tässä voi olla esimakua mitä tapahtuu jos siirrytään tiukkaan nollatoleranssiin liikenteessä. Poliisin kannattaisi esim järjestää ratsioita kun tavaratalossa on kakkumaistajaiset ja runsaaasti eläkeläisiä paikalla.