Sivu 1/1
C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 12:08
Kirjoittaja Kami
autonvaraosat24.fi oli halvin, mutta ei ihan kehuttavia palautteita ole saanut...
Etelänaapurista tulee 60 € hinnan päälle kuluja vielä 20 €....
Mistäs muualta tuota uutta valoa etsis?
..en näin uuteen autoon ole joutunut koskaan elämässäni varaosia ostamaan...

Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 12:23
Kirjoittaja xmfani
Moponet myy myös sumuvaloja,pitäisi olla sama
54.90
Ei tulis muita kuluja,ja ottaa vanhan mukaan,niin voi verrata
Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 12:28
Kirjoittaja Xari
Älä osta Kiinalaisia, Depo ja TYC ainakin sieltä, jos et usko muuten niin voin laittaa kuvan jossa on 5v TYC ja 20v Valeo

Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 13:09
Kirjoittaja Japa
Aeromotors.fi näytti olevan Valeo 45€ ja postitus 9€. TYCin hinta on alle 30€, mutta en omaan autoon ostaisi.
Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 13:29
Kirjoittaja Jankos
Onkos tuossa sama sumari kuin xsarat ja 307 jne. ?
Jos on niin mulla on näitä ehjiä, kuluneella lasilla kylläkin. Eikä maksa mitään...
Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 15:52
Kirjoittaja Kami
Täytyy panna kattoen kun kotia pääsen.. jos on sama niin voidaan vaihtaa niihin Pösön tarvikeisiin mitä en koskaan saanut toimitettua, vaikka siellä Jankoksen nurkilla tulee pyörittyä aika usein.
Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 26.03.2019 22:55
Kirjoittaja sulo
Minä ostin toposista kiinalaisen (olkohan se tyc tai muu vastaava) halvimman n.13€:llä pari vuotta sitten ja ajoi asiansa katsastusta varten. Vähän se näytti yläviistoon toiseen nähden, mutta parilla rikalla säädettynä ajanut asiansa.
Nykyisin auto emännän käytössä ja tarve sumareille eteen on lähes nolla.
Jos käyttöö enempi, niin valeon tai muun vastaavan, ei niin hajavalollisen saa 40 - 50€.
Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 27.03.2019 11:48
Kirjoittaja Japa
sulo kirjoitti:Minä ostin toposista kiinalaisen (olkohan se tyc tai muu vastaava) halvimman n.13€:llä pari vuotta sitten ja ajoi asiansa katsastusta varten. Vähän se näytti yläviistoon toiseen nähden, mutta parilla rikalla säädettynä ajanut asiansa.
Tuo prikkasäätö onkin fiksua kiinalaisten valojen kanssa, koska jos erehdyt säätämään siihen tarkoitukseen tehdyistä ruuveista tai vaihtamaan polttimoa niin varmasti jostain hajoaa

Re: C4 etusumuvalon osto-- mistäköhän?
Lähetetty: 27.03.2019 15:09
Kirjoittaja Xantippa
ebay.co.uk kannattaa myös tsekata, sumuvalojen valokuvion suhteen ei taida olla väliä vaikka ajavatkin väärällä puolella.
Tästä esim. pari alle 30€ toimituksineen jos noi on samat picassossa ja tavallisessa:
https://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-C4-P ... ctupt=true" onclick="window.open(this.href);return false;