Sivu 1/1
Led-lisävalot ja referenssiluku
Lähetetty: 22.03.2024 11:40
Kirjoittaja C4_robotti
Jos laittaa eturekkariin kiinni lisäpitkät, mites referenssiluvut? Kytätäänkö niitä lukuja?
Re: Led-lisävalot ja referenssiluku
Lähetetty: 22.03.2024 12:07
Kirjoittaja Teuski
Katsastusmies voi kytätä. Hyväksyntämerkintää varmaan ennemminkin.
Kun et ihan mulkkua katsastajaa löydä tai itse ole sellainen niin eiköhän sitä selviä vähän laittomamallakin

Re: Led-lisävalot ja referenssiluku
Lähetetty: 22.03.2024 12:13
Kirjoittaja HiTec
Kyllä tuolla ref 100 saa ihan omastakin kokemuksesta jo ihan riittävästi väylää aukaistua, tartte laittomuuksiin tuossakaan kohtaa ryhtyä

Re: Led-lisävalot ja referenssiluku
Lähetetty: 24.03.2024 11:55
Kirjoittaja C4_robotti
Vaikuttaako lisävalo valonvaihtoautomatiikan toimintaan? Lisävalot kun tuovat sen verran enemmän valoa pimeyteen kuin (paskat) vakiopitkät.
Automatiikka toimii hyvin vakiovaloilla.
Re: Led-lisävalot ja referenssiluku
Lähetetty: 24.03.2024 15:04
Kirjoittaja HiTec
C4_robotti kirjoitti:Vaikuttaako lisävalo valonvaihtoautomatiikan toimintaan? Lisävalot kun tuovat sen verran enemmän valoa pimeyteen kuin (paskat) vakiopitkät.
Automatiikka toimii hyvin vakiovaloilla.
Valitettavasti ainakin meikäläisen Berlingossa vaikutti => piti kytkeä pitkien automatiikka pois käytöstä. Onneksi sen sai sentään lääppimänäytöstä itsekin, ettei tarttenut lexaamaan ruveta.