Sivu 1/1

Hyvä palvelu rengasliikkeessä

Lähetetty: 29.08.2024 15:45
Kirjoittaja C4_robotti
Talvirenkaat on säilytyksessä rengasliikkeessä. Tuli viesti, että renkaat on valmistettu vuonna 2018. Olisi se kuusi vuotta ikää, eli aika vaihtaa. Pintaa kyllä löytyy, mutta onhan kumi jo varmaan jossain määrin kovettunut.

Tietäähän tuon ilman viestiäkin, että kannattaisi vaihtaa uudet alle. Viestin voi siis ymmärtää hyvänä asiakaspalveluna tai hyvänä mainontana. Oma valinta, kumpana ottaa.

Kai tämä sama tapa on käytössä kaikissa rengaskaupoissa ja -hotelleissa?

Re: Hyvä palvelu rengasliikkeessä

Lähetetty: 29.08.2024 21:27
Kirjoittaja mikaeli
Mun mielestä menee huonon mainonnan puolelle ehkä, kun käyttöiäksi suositellaan 6 vuotta ja renkaan kokonaisiäksi 10 vuotta. Uutena saa myydä alle 5 vuotta vanhoja renkaita. Eli paistoleimasta voi päätellä tässä tapauksessa lähinnä sen, että renkaita ei todennäköisesti ole käytetty vielä kuutta vuotta? Ei muuta kuin kovia vetoja jos pintaa kerran on.

Re: Hyvä palvelu rengasliikkeessä

Lähetetty: 29.08.2024 21:29
Kirjoittaja Kaapelimies
Ei mun mielestä myyntiyritys ole palvelua. Se on myyntiä. Palvelua olis se että ne pesisi ne vanteet ilman eri veloitusta, tai tarjoaisivat alleasennuksen aikana tuoretta kahvia.

Re: Hyvä palvelu rengasliikkeessä

Lähetetty: 30.08.2024 13:28
Kirjoittaja C4_robotti
Juu. Vanhat ajetaan loppuun. Työttömänä laitan rahat muihin kohteisiin...

Re: Hyvä palvelu rengasliikkeessä

Lähetetty: 30.08.2024 15:24
Kirjoittaja eskere
C4_robotti kirjoitti:Juu. Vanhat ajetaan loppuun. Työttömänä laitan rahat muihin kohteisiin...
Sama eläkeläisenä, kaikki tavarat pitää pyrkiä ostamaan käytettynä, tai sitten Temusta :lol: