Sivu 1/1

Berlingo neliveto

Lähetetty: 19.02.2009 21:18
Kirjoittaja Kartaani
Näkyy sellaisiakin valmistettavan http://www.dangel.com
Käyttö Suomessa? Mitähän sanovat byrokraatit? Hintaa näyttäisi olevan 6000-7000€
Uusi Berlingo nelivetona :) . Siinä olisi täydellinen auto meille :P :P

Re: Berlingo neliveto

Lähetetty: 19.02.2009 22:05
Kirjoittaja 2cvkimmo
Neuvottelin aikoinaan Bonin kanssa, että olisivat tuoneet 1-sarjalaisen Dangelin maahan tilauksesta, mutta ei natsannut.
Tosin lisäintoni rättikattoon ja ranskalaiseen postinkeltaiseen väriin taisivat olla se lopullinen niitti. :D

Toisaalta Dangel on tehtaan virallisessa suojeluksessa, joten takuut ja huollot jne olisivat olleet kunnossa myös maahantuojan puolesta. Suosittelivat siis menemään ostoksille alkuperämaahan.

EDIT: ...ja tuli muuten mieleeni, että maahan tuotiin joitakin vuosia sitten 4x4 Kangootakin, mutta sehän ei ole sama asia? :)

http://yle.fi/liikenne/arkisto/2002/051202_5juttu.html

Re: Berlingo neliveto

Lähetetty: 19.02.2009 22:22
Kirjoittaja cxtb2
saisikohan Dangelilta tilattua esim. vanhaan Berlingoon "bolt-in" sarjan... :) ;)

Re: Berlingo neliveto

Lähetetty: 20.02.2009 11:47
Kirjoittaja Kartaani
cxtb2 kirjoitti:saisikohan Dangelilta tilattua esim. vanhaan Berlingoon "bolt-in" sarjan... :) ;)

Kyllä olis kähee peli :mrgreen:

Re: Berlingo neliveto

Lähetetty: 20.02.2009 12:11
Kirjoittaja Lauri
Tuollaisesta neliveto-Berlingosta minäkin olen joskus haaveillut. Välillä taas puolitosissani mietin Renaultin RX-4 Sceniciä. Tällä hetkellä noista pienistä tila-autoista ei taida saada Suomessa nelivetoina muita kuin Volkkarin Käkkyä ja sekin maksaa kolmekymmentä tonnia!

Re: Berlingo neliveto

Lähetetty: 23.02.2009 18:00
Kirjoittaja Kartaani
Berlingo foorumia selaillessa olin ymmärtävinäni että jos berlingossa on ESP niin se ei onnistu. Kuvissa Dangelin sivuilla näkyy vain Berlingo 3:sia perusvarusteilla ja pakettiversiona.