Kevyen ranskalaisen parkkipaikkasuudelman tiimoilta ryhdyin kyselemään, että onko ykköskoppaisen xantian etupuskurin irroitus ja paikoilleen laitto mimmoinen tapahtuma?
Klommoja ei syntynyt, mutta jotkin kiinnikkeet lienevät vähintään väännähtäneet, kun ajovalon alareunan ja puskurin välissä on nyt enempi rakoa kuin aiemmin. Puskuri otti etukulmasta toisen auton puskuriin mateluvauhdissa peruuttaessa. Oletteko vastaavaa kokeneita xanttuja nähneet muuten, osaatteko povata vaurioiden määrää puskurin suhteen? Ohessa pitäisi kai näkyä kuvia.


Naapuriauton punainen maali lähtee kai sutimalla pois, mutta miten olisi fiksuinta korjata tuo omaan autoon vilkun viereiseen maalipintaan tullut pipi? Nähdäkseni ei ole kai pellissä asti, joskaan takuuseen en tästä väitteestä mene, lähinnä olen kummastellut tuota puskurin rakoa vasta.
Itse olen tapauksessa se joka tölväisi (syyttömän osapuolen osalta homma on hoidossa), sillä mietin mahdollisuuksia raneilla tuota itse jollekin mallille, jahka säät alkavat suosia näitä pohjoisiakin paikkakuntia.