|
Kirjoittaja |
Viesti |
C4_robotti
|
Viestin otsikko: Whatsupp-viesti oudosta numerosta Lähetetty: 10.09.2015 23:14 |
Viestit: 2000 Paikkakunta: JKL
|
Kuinka pitää toimia, jos saa oudosta numerosta viestin? Tässä tapauksessa lähettäjän numero oli +8613417060398 (suunta on Kiina...) Viestiähän ei saa poistettua jos sitä ei ensin klikkaa? Se on selvää, että mitään siihen liittyviä linkkejä ei saa avata. Luulisi, että pelkästään sen viestin avaaminen ja heti poistaminen ei aiheuta mitään ongelmia, vai kuinka?
"Boss makes a dollar, I make a dime. That's why I poop on company time" (Karl Marx)
|
|
|
|
 |
Raatokalle
|
Viestin otsikko: Re: Whatsupp-viesti oudosta numerosta Lähetetty: 10.09.2015 23:19 |
Viestit: 136
|
Eikös sen keskustelun poistamisen pitäisi onnistua, vaikkei sitä itse viestiä aukaisekaan? Itselläni siis ainakin onnistuu, kunhan vain painaa hetken aikaa(varmaan puhelinkohtaista?) sormella siitä keskustelun kohdalta, niin aukeaa valikko josta voi sitten poistaa.
|
|
|
|
 |
vibes
|
Viestin otsikko: Re: Whatsupp-viesti oudosta numerosta Lähetetty: 11.09.2015 09:05 |
Viestit: 1073 Paikkakunta: Turku
|
Mulle tuli vastaava ja kun avasin sen, whatsapp tarjosi suoraan vaihtoehtoja ilmoittaa se spämmiksi ja blokata vastaisuudessa.
Ennen oli Sitikka, nyt vain Väärämmerkkinen Japaninmersu
Assumption is the mother of all fuck ups.
|
|
|
|
 |
C4_robotti
|
Viestin otsikko: Re: Whatsupp-viesti oudosta numerosta Lähetetty: 11.09.2015 10:43 |
Viestit: 2000 Paikkakunta: JKL
|
Spämmiin laitoin 
"Boss makes a dollar, I make a dime. That's why I poop on company time" (Karl Marx)
|
|
|
|
 |
|
|