Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: ACry:n Etelä-Savon tapaaminen ti 12.1. klo 18.30
ViestiLähetetty: 07.01.2010 17:51 

Viestit: 38
Hyvää alkanutta vuotta kaikille.

Tammikuun tapaaminen on tuttuun tapaan ti 12.1. klo 18.30.

Paikka sen sijaan vaihtuu. Anttosen Juha viettää ymmärrettävistä syistä aikaa perheensä parissa :D , joten tammikuun tapaaminen on Sepän Kievarissa.

Sepän Kievari löytyy 5-tien varresta, 23 km Mikkelistä Lahden suuntaan. Osoite on Hietasentie 2, Hietanen. Kuvia ja tietoja löytyy hyvin tehdyltä nettisivulta http://www.sepankievari.fi.

Voidaan miettiä sitäkin, kokoontuisimmeko jossakin vaiheessa lähempänä Savonlinnaa. Ehdotuksia?

Mikko


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: ACry:n Etelä-Savon tapaaminen ti 12.1. klo 18.30
ViestiLähetetty: 08.01.2010 12:21 
Käyttäjän avatar

Viestit: 116
Paikkakunta: Middle of Nowhere
Hyvä idea.Kyllähän Savonlinnasta aina sopiva paikka löytyy. Mutta toisaalta puolessa välin matkaa Mikkelin ja Savonlinnan välillä Juva ei ole kumpaakaan kaupunkia ajatellen liian kaukana.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: ACry:n Etelä-Savon tapaaminen ti 12.1. klo 18.
ViestiLähetetty: 10.01.2010 03:25 

Viestit: 38
Joo, tästä varmaan keskustellaan tiistaina. Juva on tietysti yksi vaihtoehto paikaksi. En tiedä onko siellä nyt muita hyviä kokouspaikkoja, kuin Juvan ABC. Kesällä on tietysti Rapion mylly, mikä on ihan näkemisen arvoinen, mutta se avataan vasta kesäkuussa. Ks. http://www.rapiontuote.fi.

Toinen vaihtoehto, joka tosin on lähempänä Mikkeliä on Siiskosen Punaisen piipun kievari, mutta se menee valitettavan aikaisin kiinni. Ks. tarkemmin http://www.kauraleipa.fi.

Ehdotuksia?


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 4 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: