Mitäs raati arvelisi semmoisesta vaivasta, että kun ohjaus tuppaa takeltelemaan?
Ohjauslukko on risa, se ei toimi ja mielestäni siitä suunnasta, ihan rattiputken alusta, kuuluu laahaavaa ääntä ja joskus, ei aina, tuntuu ratissa vastusta, ihan kuin se rattilukon sokka (vai mikä se oli) yrittäisi päästä sujahtamaan sinne lokoonsa. Toki voi olla ohjaustehostinkin, se nimittäin ei ole uusi/kunnostettu mutta toimii, mitä nyt vähän ruikkii öljyä päästään ja tehostaa molempiin suuntiin, joksin ei ihan niin kevyesti kuin pitäisi. Vihtoon menee se jokatapauksessa.
Mutta suurin murhe on tuo ohjauslukko. Ei ole mukavaa jos se risteyksessä tarraa ratin ääriasentoon. Se nimittäin tekee sitä juurikin risteyksissä missä rattia joutuu kääntelemään reilummin.
????
Mika Sivonen Chrysler Sebring Cabrio 1997
https://youtube.com/@MikaSivonen http://sites.google.com/site/citroendseries http://citroendseries.blogspot.fi sivonenmika72(at)gmail.com / o5oo 641 52o
|