Croisette kirjoitti:
Myy ne venttiilit sit jollekin joka niitä kaipaa, ei se paineistus onnistu niillä venttiileillä, ellei ole sitä varten olevaan laitetta. Eli ei onnistu.
Nyt väännetään rautalangasta:
-Tarvitsen pallojen täyttöä
-Minulla on pussillinen Valprexin venttiilejä
-Nyt ei ole Valprexin täyttölaitetta saatavilla
-Pallot voi paineistaa ilman venttiiliä
-JOS on mahdollista, olisi MUKAVAA jos saisin täytätettyä pallot "tulppien kautta"-tyyliin ja tulppien tilalle kiinnitettäisiin Valprexit
-Lopputuloksena on kohtuullisen lähellä täytetyt pallot, joissa olisi myös Valprexit TULEVAISUUTTA varten
Koko ajan pointtina on ollut se, onko tulppa mahdollista korvata täytön jälkeen venttiilillä, joka tässä tapauksessa tähän hätään ajaisi vain tulpan asemaa. Olisi sitten venttiilit tulevaisuutta varten, jos ei muuten niin seuraavalle omistajalla jolla on valprexin täyttölaite lähempänä.
Lisäbonuksena ne venttiilit olis autossa alla ja paikallaan niin olis helpompi jonkun muun reissun ohessa paineistaa ne paikassa jossa se onnistuu valprexin kautta.
Se nyt on päivänselvää että ei siitä venttiilistä mitään sisään saa ilman oikeanlaista täyttölaitetta.