|
Kirjoittaja |
Viesti |
aktiivi
|
Viestin otsikko: Cx:n korin kannatinkumit Lähetetty: 04.11.2010 02:04 |
Viestit: 109
|
Pitäiskö nuo joskus uusia? Vaikuttaako se kuoppien ja heittojen vastaanottamiseen, eli hento kumahdus vai raju rämäys. Kokemuksia.
|
|
|
|
 |
cxtb2
|
Viestin otsikko: Re: Cx:n korin kannatinkumit Lähetetty: 04.11.2010 02:11 |
Viestit: 1719 Paikkakunta: Korpilahti
|
lähinnä ne pitää "vain" koria ja apurunkoja kiinni toisissaan... ajan kanssa kumi hapertuu, ja silloin kannattaa uusia. lähinnä alkaa tulemaan runko-ääniä koriin, kun apurungot alkaa hankaamaan koria vasten.
CX 25 TRD Turbo2 Break "TummaTRD", CX 25 GTI Turbo2, XM V6 "MustaKuukka", MG ZS Luxury -22 Varalla: CX 25 Break "UA2", CX 25 GTI Turbo2, CX 25 TRD Turbo2 Break "UA" Veturi: Discovery2
|
|
|
|
 |
Cikatti
|
Viestin otsikko: Re: Cx:n korin kannatinkumit Lähetetty: 04.11.2010 15:26 |
Viestit: 5854 Paikkakunta: Tuusula
|
Kumeissa on yksi erikoinen juttu, vanhoissa CX:ssä ne oli joka kohdassa apurungon ja kopan välillä mutta uudemmissa, alkaen noin -82 malleista niin etujalkatilan kohdalla ei ole kumeja vain ne "studit" ja vapaa reikä apurungossa.
Taka-apurungosta kumin kannake bracket ruostuu irti hetkessä. PAikka näkyy takapyörän etupuolelle siellä rungon ja kopan välissä.
Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
|
|
|
|
 |
aktiivi
|
Viestin otsikko: Re: Cx:n korin kannatinkumit Lähetetty: 04.11.2010 21:09 |
Viestit: 109
|
Kiitos vastauksista. Ne jalkatilan kumit taisivat aiheuttaa vääriä resonansseja aikanaan, Onko ongelmia ollut etupään yläkumien kanssa?
|
|
|
|
 |
|
|