Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: CX tietäjät.
ViestiLähetetty: 31.01.2012 21:23 

Viestit: 12
Paikkakunta: Oulu
Lämppärin säätömoottorit pyörii ja pyörii .... eli painavat koko ajan säätörattaita päin.. normaalia? Suuntaus-läpän hammasratas vieläkin hakusessa! T: Setti.


Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: CX tietäjät.
ViestiLähetetty: 31.01.2012 23:39 
Käyttäjän avatar

Viestit: 5854
Paikkakunta: Tuusula
Jos puhut konsolin oikealla puolella olevasta moottorista jossa on messinkiratas ja valkoinen ratassegmentti (nailonia) niin se moottori pysähtyy vain kun läppä on jommassa kummassa reunassa ja jos ratas on jommasta kummasta päästä korkannut (hampaat kuluneet) niin moottori jää pyörimään ja se napsuttaa rikkonaisia hampaita vasten.
Nuo valkoiset nailon segmentit alkaa olla maailmasta loppu mutta ota se nailonsegmentti irti ja hio rattaat teräviksi ja asenna lievä korotus segmentin alle niin saat messinkirattaalle tiukan otteen nailonsegmentistä.



Honda Valkyrie F6C, Plymouth Fury Custom Suburban ja Pontiac Firebird Trans Am.
Poissa
   
 
 Viestin otsikko: Re: CX tietäjät.
ViestiLähetetty: 01.02.2012 14:25 

Viestit: 12
Paikkakunta: Oulu
Kiitos tiedosta. eli normaali toiminta. Oikean puolen segmenttiratas kadonnut, pitänee kehitellä jostain korvaava. T: Setti


Poissa
   
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 3 vierailijaa


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia vestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Etsi tätä:
Hyppää: