Mutta tuolla varaosanumerolla ei taida helpolla löytää rompparilta, se osanumero joka osaan on kirjoittettu lienee joku muu?
Ruotsalaiset rompparit yrittävät joskus kaivaa tuota osanumeroa valmistajalta, mutta aina se ei osu oikeaan, jotkut tarjoavat tuolla koodilla myös sisätilan sulakerasiaa eli BSI:tä (ihmetytti kun osa näytti niin kovin erilaiselta....)
https://www.bildelsbasen.se/se-sv/OEM/6500Y3/Ajattelin että suht säntillisiltä ruotsalaisilta näkisi mikä tarraan kirjoitettu numero vastaa tuosta Citikan osanumeroa, mutta tuossakin haussa tuolla citikan osanumerolla tuli kuvien perusteella ainakin neljä -B5 ja yksi -B3 ... Mutta johtuuko sitten siitä että ruotsalaiset ovat kirjanneet osat päin honkia vai mistä?
(Ja Delphillä sekä Siemensillä on eri 96... alkuinen numero)
No sitten tuli mieleen että PSA-spesialisti Bartebben, googleen: 6500Y3 bartebben
-> heh-heh, heti eka linkki oli BSM B2, jonka sanovat olevan 6500Y3, eli ota noistakin sitten selvää...
(ei kai muuten tuota sadetunnistinta tarvitse ohjelmoida päälle Lexialla? kai ne asetukset on tallella BSI:ssä, vai missä?)
Mikä valoissa oli vikana, puuttuiko jompikumpi etuvaloista? Noita BSM:iä on kai myös avattu ja korjailtu niissä tapauksissa, joskus rele rikki, muita komponentteja kärähtänyt tai juotoksia/foliovikoja.