Huikko kirjoitti:
Motonet mainostaa, että kun ostaa heiltä polttimon niin motomaatin nenää kaivava janipetteri vaihtaa sen samaan hintaan.
Mikäs Motonetti muka noin mainostaa, ainakin motomaatin nettisivulle on kirjattu noin
Lainaa:
:
Polttimoiden vaihto (Ei Xenon) 5,00 € / kpl
Pidätämme oikeuden vaihtoon, mikäli polttimon vaihto on hankalaa ja vaatii auton purkamista.
Kaikki ed. mainitut hinnat koskevat vain työn osuutta, tarvittavat materiaalit ja tarvikkeet veloitetaan erikseen.
https://www.motonet.fi/fi/sivut/motomaatti/Ja on ollut jonkun aikaakin, katselin tuota 5 €:n tarjousta joskus kiinnostuneena, muttei tullut sitten käytettyä, koska epäilin tuota "Hankala"-klausuulia (vaikkei välttämättä aina purkamista vaadikaan niin ainakin pienemmät kädet kuin meikäläisellä olisi helpotus)
Joitain palveluita saa ilmaiseksi jos ostaa tuotteet, vaikka pissapojan nesteen lisäämisen tai pyyhkijöiden asennuksen:
"Motonetista ostetun pyyhkimensulkien oston yhteydessä maksuton."
Joillain perinteisilllä huoltiksilla on ollut tuollaisia "täältä ostetut polttimot laitetaan paikoilleen", mutta eipä ole enää ainakaan sitä olemassa minkä tiesin ennen noin tekevän, yhdestä tuollaisesta huoltamosta on vielä epäilys, mutta en ole vuosiin käynyt/tarvinnut.